Platnost příspěvku skončila 28. 2. 2023!

Dobrovolníci Trasovacího centra VŠB-TUO vytrasovali na 660 osob

VŠB – Technická univerzita Ostrava v polovině prosince obnovila činnost Trasovacího centra, do kterého se zapojilo 18 studentů a dva akademičtí pracovníci Fakulty bezpečnostního inženýrství. Ti vytrasovali 662 osob.

Nejvíce osob vytrasovali dobrovolníci Trasovacího centra v lednu letošního roku, kdy obvolali 334 lidí, vytrasovaných osob bylo 426. „V rámci jednoho hovoru můžete vytrasovat více osob, například rodinu a blízké,“ vysvětluje Marek Smetana, vedoucí Centra simulačních technologií FBI VŠB-TUO, odkud studenti a akademičtí pracovníci trasovali.

1.  * Počet osob: počet vytrasovaných osob

2. V rámci jednoho hovoru lze vytrasovat více osob.

3. V sobotu, neděli a ve svátek se netrasuje.

V prosinci to bylo 189 lidí, do 18. února 47 osob. Do výzvy o zapojení do Trasovacího centra, kterou VŠB-TUO uveřejnila na svém webu, se přihlásilo 40 studentů. Ti prošli školením Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje a postupně se do trasování zapojují.

Vloženo: 21. 2. 2022