Projekt InnoPro míří do cílové rovinky

V rámci řešení projektu Innovation project management course (InnoPro), na kterém spolupracuje Centrum projektové podpory VŠB-TUO a Katedra mezinárodních ekonomických vztahů Ekonomické fakulty VŠB-TUO, a který je spolufinancován z programu Evropské unie ERASMUS+, se vytvářejí materiály pro inovativní postupy řízení projektů s cílem zjednodušit práci na projektech mladým vědcům a zejména nováčkům, kteří mají zájem řešit vlastní projekty.

VŠB-TUO tak společně s dalšími partnery z Řecka (ERGASIA EKPEDEFTIKI S.A.), Španělska (The University of Cantabria) a Kypru (The Cyprus Project Management Society) přinese komplexní online kurz zaměřený na rozvoj relevantních kompetencí začínajících výzkumných pracovníků, Ph.D. studentů, studentů magisterského a bakalářského studia i dalších zaměstnanců.

Pilotně byl tento kurz pod názvem Plánování mezinárodního projektu (Planning of International project) testován v synergii s PhD Akademií pořádanou VŠB-TUO, a to ve dvou etapách, první na podzim 2021 a druhou na jaře 2022. Pilotní fáze kurzu byly vedeny pod záštitou hlavních řešitelů odborné části projektu, tj. Ing. Lukášem Meleckým, Ph.D. a doc. Ing. Michaelou Staníčkovou, Ph.D.

Projekt tak míří po téměř třech letech řešení do cílové rovinky a bude ukončen na konci srpna 2022. Závěrečná konference projektu proběhne jako side-event 6. ročníku mezinárodní vědecké konference o evropské integraci (6th International Conference on European Integration 2022, ICEI 2022) pořádané Katedrou mezinárodních ekonomických vztahů (EkF, VŠB-TUO).

Více informací o projektu je k dispozici na webových stránkách: innopro.vsb.cz.

Vloženo: 25. 4. 2022