S novým semestrem přichází nová nabídka kurzů PhD Akademie

Zhruba tři desítky kurzů nabízí doktorandům pro nadcházející akademický rok PhD Akademie VŠB-TUO. Zaměřeny jsou na rozvoj vědeckého myšlení, management vědy a výzkumu, komunikaci a prezentaci vědy i osobní růst a kariérní rozvoj. Registrace je již spuštěna v IS Edison.

Ustálili jsme celkový počet kurzů, vedle těch osvědčených jsme připravili i novinky. Opět otevřeme například velmi oblíbený kurz Objev své jedinečné talenty a buď úspěšnější, na nějž naváže kurz Využívej talenty v praxi a zvládni své emoce v režii Kariérního centra. Velmi úspěšný a studenty oblíbený byl například i kurz LibGuide. (anglická verze bude nabízena od února 2024).Ten již nebude rozdělený do šesti bloků, ale bude se konat v průběhu celého semestru,“ komentovala některé ze změn administrátorka PhD Akademie Lucie Hofrichterová.

Tradičně PhD Akademie naváže spolupráci s lektory ze zahraničí. Sam Illingworth z Edinburgh Napier University poradí, jak vytvořit zajímavý a efektivní vědecký podcast, Connor O'Carroll z University College Dublin povede kurz o vědecké integritě a Laura Stark z Vanderbilt University v USA o etice ve výzkumu. Stejně jako v předchozím akademickém roce se uskuteční také Scientific Writing Camp. Se zájemci o akademické psaní z řad pedagogů bude své znalosti od 19. do 22. září sdílet expertka na tuto problematiku a ředitelka Jones White Writing Center na Indiana University of Pennsylvania Dana Lynn Driscoll.

Přehled všech kurzů je dostupný na webu PhD Akademie

Text: Martina Šaradínová