Absolventi VŠB-TUO mohou nově využívat benefitního programu Alive zdarma

Ve spolupráci se společností GTS Alive, s.r.o. jsme připravili pro naše absolventy možnost využívat benefitního programu Alive zdarma.

Jako absolventi VŠB – Technické univerzity Ostrava možná používáte Kartu absolventa, která nabízí slevy a výhody na univerzitě, u našich partnerů, i v rámci programu Alive. Vydání plastové karty je zpoplatněno, stejně tak pokud má absolvent zájem o prodloužení benefitního programu Alive, musel si doposud 1 x ročně zaplatit licenční známku. Od října 2023 ale našim absolventům přinášíme novinku, a to možnost stáhnout si aplikaci Alive do telefonu, a využívat tak slevového programu Alive zdarma. Aplikace je dostačující také pro většinu univerzitních a partnerských benefitů, absolvent si zažádá o digitální průkaz a plastovou kartu už využívá jen pro uplatnění benefitů přímo na univerzitě, jako jsou: přístup do knihovny, tisky a skenování přes SafeQ, obědy v menze nebo přihlášení do WIFI sítě Eduroam.

Jak tedy postupovat?

Jsem absolvent a mám plastovou Kartu absolventa:

1.      Pokud máte zájem o využívání benefitů Alive, nejpozději po vypršení licence si zažádejte po přihlášení do svého profilu o digitální průkaz. Ten je zdarma a jeho platnost je formálně nastavena od data vydání do konce kalendářního roku, avšak po dobu členství v Alumni se vždy automaticky prodlouží o další rok.

2.      Pokud nemáte zájem o využívání benefitů Alive, můžete se i nadále prokazovat na univerzitě i u našich partnerů plastovým průkazem. Je ale důležité mít platný účet v absolventské síti Alumni. Pokud váš účet nebude platný, kartu vám zablokujeme a vy přijdete například o přístup do knihovny. A to by byla škoda.

Jsem absolvent a nemám Kartu absolventa:

1.      Registrujte nebo přihlaste se do absolventské sítě Alumni.

2.      Po přihlášení do svého profilu zažádejte o Kartu absolventa.

3.      Chcete využívat služeb Knihovny VŠB-TUO zdarma, tisknout a skenovat přes SafeQ, chodit do menzy na obědy nebo se přihlašovat do WIFI sítě Eduroam? Zažádejte si o plastový průkaz. Ten stojí 150 Kč a je nutné si jej vyzvednout osobně po předložení jiného osobního dokladu na Kartovém centru. Pokud jste absolventem s červeným diplomem do půl roku od ukončení studia, pak máte nárok na plastový průkaz zdarma. Průkaz je platný po dobu platnosti vašeho účtu v absolventské síti Alumni. Stačí se tedy jen přihlašovat k účtu, příp. po 3 letech na e-mailovou výzvu zkontrolovat a potvrdit platnost osobních údajů. A karta platí neomezeně.

4.      Chcete využívat partnerských benefitů, slev v rámci programu Alive, příp. univerzitních benefitů bez plastové karty? Zažádejte si o digitální průkaz, který je zdarma. Jeho platnost je opět propojená s platností účtu v absolventské síti Alumni.

5.      Samozřejmě můžete mít jak digitální, tak plastový průkaz zároveň.

Více informací, včetně aktuální nabídky univerzitních i partnerských benefitů najdete na webových stránkách alumni.vsb.cz. V případě dotazů pište na . Nabídku benefitů Alive a další informace najdete na webu www.aliveapp.cz.

Infografika

Vloženo: 11. 10. 2023