Jak nastartovat kariéru?

Studuješ a máš strach z prvního zaměstnání? Ptáš se, jak úspěšně zvládnout pohovor a na co se připravit? Co je potřeba překonat na začátku své kariéry?

Kariérní centrum VŠB-TUO se snaží vtahovat lidi do děje a ptáme se na názory, jak personalistů, tak studentů. Tyto vybrané vzkazy od personalistů byly získány na Evolve Summit 2022 v Brně. Všem zúčastněným děkujeme.

Personalistka Hanka: „Úspěchem je vyvážit sebevědomí a pokoru.“

Personalistka Andrea: „Buďte aktivní, choďte na brigády, stáže – ideálně odborné! Využijte možnost vycestování do zahraničí, učte se jazyky. Namíchejte drive s pokorou.“

Personalistka Bára: „Nastudujte si info o firmě a připravte si motivaci, proč k firmě chcete. Nemáte ještě moc zkušeností, tak musíte firmy přesvědčit o své nadšenosti a proaktivnosti.“

Personalistka Jana: „Každý student/absolvent by se měl na svůj první pracovní pohovor připravit. Zjistit si něco o firmě. Pročíst si pořádně inzerát a udělat si aspoň malou představu o pozici.“

Personalistka Barbora: „Buď trochu pokorný, ale prodej své talenty!“

Personalista Martin: „Neboj se zamítnutí, neúspěchu, protože je to příležitost. Příležitost poslechnout si zpětnou vazbu, a tím zjistíš své slabé stránky a můžeš se je snažit zlepšit a rozvinout. Ptej se na zpětnou vazbu, aby si jí rozuměl, nechej si vysvětlit věci, aby si se mohl posunout. Příště uspěješ.“

Personalistka Tereza: „Definujte si, jaké hodnoty jsou pro vás v životě i v práci důležité. A jak by měla vypadat kultura, prostředí a lidi ve vaší budoucí práci. Pak se ucházejte tam, kde to vše splňují. Jan tak najdete to správné a budete spokojeni. Musíte si pojmenovat, co chcete a nebát se odejít, když ta realita pak neodpovídá přání/domluvě. Přeji vám hodně štěstí, ta správná role na vás čeká.“

Personalistka Martina: „I když si chcete po studiu konečně oddechnout od zkoušek, během kariéry a na začátku obzvlášť vás čeká intenzivní učení se nových věcí. Pokud máte chuť se dále učit, máte vyhráno! A nebojte se ptát a říct si o pomoc zkušenějších kolegů.“

Vloženo: 13. 9. 2023
Útvar: 9730 - Kariérní centrum