Energy in Transition – Powering Tomorrow

Objevte putovní výstavu, pořádanou německým ministerstvem zahraničí ve spolupráci s Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo a VŠB - Technickou univerzitou Ostrava, a nahlédněte do globálního dialogu o energetické transformaci z pohledu vlád, společnosti, soukromého sektoru i vědecké a akademické obce.

Omezení nárůstu globální teploty výrazně pod 2 °C pokud ne na 1,5 °C to je cíl mezinárodního společenství. Na dosažení tohoto cíle spolupracují vlády, veřejnost, vědci i soukromý sektor na celém světě. To vyžaduje výrazné snížení emisí v zemědělství, průmyslu, dopravě a dalších odvětvích do roku 2050. Jak můžeme zajistit bezpečné, cenově dostupné, bezemisní a udržitelné dodávky energie? Odpovědí je globální energetická transformace. Zahrnuje energii z větrných, solárních, geotermálních a mořských zdrojů tepla, technologie skladování energie, energetickou účinnost, nové formy mobility a využívání čisté energie. Energetická transformace otevírá nové globální příležitosti a možnosti.

Chcete se dozvědět více?
Pak navštivte putovní výstavu Energy in Transition - Powering Tomorrow, kterou pořádá VŠB - Technická univerzita Ostrava. Výstavu můžete navštívit od 16. do 27. října 2023 v budově C v areálu VŠB - Technické univerzity Ostrava.

Vloženo: 25. 9. 2023