Platnost příspěvku skončila 11. 4. 2024!

Pozvánka na odborný workshop "The 5th Workshop for Forming and Punching & the 1st German-Czech Business Meeting"

VŠB – Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) Vás srdečně zve na pátý ročník workshopu zaměřeného na technologie tváření a děrování 5th Workshop for Forming and Punching a první ročník německo-českého setkání 1st German-Czech Business Meeting, které se uskuteční 11. dubna 2024 v areálu T-Parku Moravskoslezského inovačního centra (MSIC, T-Parku) v Ostravě, v bezprostřední blízkosti kampusu naší univerzity.

5th Workshop for Forming and Punching | 9:00 – 15:00

Přijďte se seznámit s nejnovějšími trendy a inovacemi v oblasti standardních dílů, měřicí techniky, senzorů a tribologie, které vám představí odborníci z VŠB-TUO, Fraunhofer IWU společně s jejich průmyslovými partnery FIBRO GmbH, Bruderer GmbH, Raziol GmbH a TRsystems GmbH. Odborný workshop nabídne přednášky, diskuze, networking a mnohem více.

1st German-Czech Business Meeting | 15:30 – 20:00

Posilování spolupráce, propojování akademiků s aplikační sférou, navazování nových a rozvíjení stávajících kontaktů, hledání vhodných nástrojů pro financování vědecko-výzkumných projektů, prezentace úspěšně realizovaných projektů ve spolupráci s průmyslovým sektorem – to vše nabídne první německo-české setkání. Na akci vystoupí zástupci všech partnerů zapojených do Fraunhoferovy inovační platformy a průmysloví partneři, kteří společně představí výsledky realizovaných projektů a další možnosti spolupráce, ať na smluvní nebo projektové bázi. Jsme rádi, že pozvání přijal také Filip Chlebiš, regionální zástupce Technologické agentury ČR, který účastníky seznámí s vybranými programy pro financování aplikovaného výzkumu.

Vstup na obě akce, které proběhnou v angličtině, je zcela zdarma.

Zaregistrujte se snadno a rychle pomocí online formuláře! Poslední termín pro registraci je 2. dubna 2024. Veškeré informace včetně registračního formuláře naleznete zde.

O Fraunhoferově inovační platformě

VŠB – Technická univerzita Ostrava společně s dvěma instituty Fraunhoferovy společnosti – Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology IWU a Fraunhofer Institute for Chemical Technology ICT - tvoří od roku 2021 v tuzemsku ojedinělé česko-německé partnerství Fraunhofer Innovation Platform for Applied Artificial Intelligence for Materials & Manufacturing at VSB – Technical University of Ostrava. Partneři hledají řešení pro udržitelnější průmyslovou výrobu, zaměřují se na výzkum v oblasti inovativních energetických technologií a vývoj a zavádění procesních technologií Průmyslu 4.0 a 5.0, a podporují stále důležitější výzvy v oblasti materiálových technologií pro špičkové aplikace v široké škále průmyslových aplikací. Jelikož je naše Fraunhoferova inovační platforma otevřená a usiluje o výraznější propojení s praxí, vítáme spolupráci s dalšími aplikačními partnery.

Vloženo: 19. 3. 2024
Útvar: 9313 - Fraunhofer Innovation Platform