Den Zlepši si techniku navštívilo přes 1300 žáků

Akce, která se konala 18. dubna 2024 v Univerzitní aule, přilákala základní a střední školy nejen z Ostravy a blízkých okresů, ale také ze Slovenska a Polska.
  • 1342 žáků (954 ze ZŠ a 388 ze SŠ)
  • 38 škol (27 ZŠ, 11 SŠ)
  • školy z 11 okresů (mj. Bruntál, Olomouc, Ústí nad Orlicí, ale také Polsko a Slovensko)

Žáci základních i středních škol měli příležitost nahlédnout do světa moderních technologií a poznat různé technické obory přímo v akci. Součástí byla i Soutěž robotů, do které se zapojilo 58 nadšenců.

Program byl bohatý a nabízel široké spektrum aktivit. Mezi hlavní taháky patřily dvě vystoupení Michaela Londesborougha, která zaujala více než 1100 diváků. Celkem se zapojilo 35 pracovišť ze sedmi fakult a dvou výzkumných center VŠB-TUO, které představily více jak čtyři desítky interaktivních expozic, včetně populární Laser game. Návštěvníci mohli nahlédnout do různých technických disciplín, jako jsou geotechnika, elektroenergetika či technologie recyklace.

Tento den byl nejen přehlídkou technologických novinek. Akce také poskytla jedinečnou příležitost pro mladé lidi, aby si rozšířili obzory a možná i našli inspiraci pro svou budoucí kariéru v technice.

Vloženo: 22. 4. 2024