„Při přípravě třetího ročníku jsme se rozhodli, že do něj zapojíme také Ostravskou univerzitu a Slezskou univerzitu v Opavě. Zúčastní se jak jejich studenti, tak mentoři. Protože věda nezná hranic, chceme, aby se propojili mladí vědci ze všech zúčastněných institucí. Podmínkou je, aby v každém týmu byli vždy zástupci alespoň dvou univerzit,“ objasnila administrátorka pořádající PhD Akademie Lucie Hofrichterová.
SWC je otevřen i zahraničním studentům, stejně jako loni bude jednacím jazykem angličtina. Ve snaze hledat společná výzkumná témata napříč obory, která by ideálně vyústila ve společnou publikaci, mladé vědce podpoří zkušení mentoři ze všech tří univerzit. Chybět nebude ani zahraniční odborník, tentokrát jde o osvědčeného lektora PhD Akademie Sama Illingwortha, mezinárodně uznávaného odborníka v oblasti mezioborových studií a vědecké komunikace.
Výsledky práce všech týmů během SWC ohodnotí odborná komise. Jednotliví členové tří týmů s nejlépe definovaným a zpracovaným vědeckým záměrem se mohou těšit na finanční odměnu, vítězové pak i na úhradu publikačního poplatku. Zájemci se mohou registrovat zde.
Loni se SWC zúčastnilo celkem 22 studentů doktorského studia ze všech fakult, polovinu tvořili zahraniční doktorandi. Vítězství si nakonec odnesl mezinárodní tým složený z doktorandů z Fakulty elektrotechniky a informatiky a Ekonomické fakulty, kteří pracovali na návrhu e-learningové aplikace pro vzdělávání v oblasti finančního rozhodování.
Text: PR specialista pro VaV
Foto: Petr Havlíček