Jak úspěšně licencovat software

24. 5. 2023, 10:00 - 12:30
 Business centrum VŠB-TUO, místnost 332
Seminář je zaměřen na problematiku licencování licencování softwaru.

Centrum transferu technologií VŠB-TUO by Vás touto cestou rádo pozvalo na seminář „Jak úspěšně licencovat software", který se uskuteční 24. 5. 2023 od 10:00 do 12:30 hod. v budově Business centra VŠB-TUO.

Odborný seminář je zaměřen na praktické zkušenosti v oblasti licencování softwaru, zejména pak na:

• Jak funguje právní ochrana software
    • autorské právo, smluvní ochrana, patenty
    • zaměření zejm. na smluvní ochranu a autorské právo vč. otázek jako, kdo je autorem a jaká práva k software vznikají
  • Technická východiska software
    • kompozice díla, často užívané pojmy (co je kód, API, knihovna, repozitář, FOSS apod.), verzování software
  • Software v prostředí univerzity
    • zaměstnanecká díla, vývoj v rámci projektů
  • Softwarové licence
    • jaké aspekty je vhodné při nastavení smluvního vztahu zvážit, proprietární x otevřené licence, FOSS licence v detailu (obecné kategorie, několik nejčastějších FOSS licencí), obchodní modely software (vč. cest komercializace FOSS software)

Lektorem semináře je Mgr. Ondřej Woznica, právník oddělení Centra pro transfer technologií Masarykovy univerzity, který se v rámci transferové agendy pravidelně vypořádává s problematikou FOSS licencování a rozplétáním složitých projektů, které zahrnují řadu pracovišť a autorských děl. V minulosti se podílel například na vývoji smluvního rámce pro bankovní identitu nebo přípravě zakázkové dokumentace pro řadu IT systémů veřejné správy. V současnosti se zaměřuje na problematiku autorského práva a software, a to z vědeckého i praktického hlediska.

Bližší informace naleznete v příloze.

Registrovat se můžete zde.

49.833521N; 18.15999E
Vloženo: 23. 3. 2023
Kategorie:  Chystané akce
Útvar: 9720 - Centrum transferu technologií
Kontaktní osoby:  Ing. Nikolas Mucha, Ph.D.