Cesta Ph.D. studentů od laboratoře ke komerčnímu úspěchu

Inovace formuje budoucnost a Ph.D. studenti k ní mají klíč. Kurzy o ochraně duševního vlastnictví a technologickém transferu otevírají dveře ke kreativitě a úspěchu.

Ph.D. studenti jsou plní nápadů a vášně pro vědu. Ale jak tyto nápady proměnit v reálné úspěchy? To je otázka, kterou si položí téměř každý Ph.D. student na začátku své vědecké kariéry. Ph.D. studium totiž není jen o získávání znalostí, ale i o tvorbě inovací, které mohou změnit svět. V době, kdy se inovace stává motorem růstu a konkurenceschopnosti, Ph.D. studenti stojí před výzvou přetvořit své nápady ve skutečný inovační kapitál. Jak však převést tyto nápady do reálného života? Naštěstí existuje cesta, jak překlenout propast mezi výzkumem a trhem.

Transfer technologií, komercializace a duševní vlastnictví jsou klíčem k úspěchu. Nicméně mnoho studentů však stále považuje tyto aktivity za složitou a nedostupnou oblast. Je na čase rozbít mýty a ukázat, jaký potenciál se v nich skrývá.

Centrum transferu technologií VŠB-TUO proto pro zimní semestr akademického roku 2023/2024 připravilo dva specializované kurzy v rámci Ph.D akademie, které nejsou jen o suché teorii, ale o spojení teorie s praxí, o vytváření mostů mezi akademickým světem a průmyslem:

Absolventi kurzů získají:

• jedinečnou možnost objevit tajemství inovace a ochrany kreativity
  • zcela nový náhled (vždy je dobré se podívat na své vynálezy z různých směrů),
  • nové znalosti (jak, co kdy, kde a proč to dělat),
  • a to nejdůležitější pro vaši kariéru je objevení jiného přístupu k dalšímu směřování vašeho úspěšného profesního růstu a aktivit v oblasti výzkumu a vývoje.

Nepropásněte tuto příležitost k otevření nových dveří pro vaše nápady a inovace. Nenechte se odradit mýty a zkuste tuto cestu.

Máte-li zájem dozvědět se více, neváhejte a rovnou se přihlaste na naše kurzy.

Vloženo: 6. 9. 2023
Útvar: 9720 - Centrum transferu technologií