Ve dnech 11. – 13. 8. 2023 uspořádal Institut tělesné výchovy a sportu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava společně s Českou asociací univerzitního sportu a Vysokoškolským sportovním klubem VŠB-TUO další ročník Akademického mistrovství ČR v tenise.

Mistrovství proběhlo ve vynikající atmosféře a skvělém počasí. Turnaje se zúčastnilo 51 studentů z 19 univerzit a potvrdilo se tak zvyšující se renomé Akademického mistrovství pořádaného v areálu naší univerzity. Turnaj přinesl skvělé individuální výkony a mnoho vyrovnaných maratonských zápasů. Finálové zápasy se nesly ve velice bojovném duchu. Studenti VŠB-TUO bohužel na titul Akademického mistra nedosáhli, ale stříbrná medaile ve čtyřhře mužů studentů Ekonomické fakulty Richarda Postupy a Daniela Galušky a bronz ve dvouhře studenta Fakulty stavební Matyase Opálky jsou velikým úspěchem.

Vítězové všech kategorií předvedli obrovskou psychickou a fyzickou odolnost na sluncem rozpálených kurtech. Účastníci turnaje velice oceňovali nádherné prostředí univerzitního kampusu a služby s turnajem spojené - tenisový areál, kvalitní ubytování na kolejích i prostory zázemí při tenisových kurtech. Dokladem spokojenosti účastníků turnaje je nárůst počtu zúčastněných sportovců o třetinu oproti roku 2022 a většinové kladné vyjádření účastníků.

Za rok v tomto nádherném areálu na viděnou.