Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Medailové úspěchy VŠB-TUO ve finále Univerzitní florbalové ligy

finále UFL muži zlato 18-5-2023 finále UFL ženy bronz 16-5-2023

Finálové turnaje Univerzitní florbalové ligy (UFL) proběhly letos výjimečně až v květnu (16. 5. 2023 a 18. 5. 2023) a opět na nich nechyběli studenti a studentky reprezentující VŠB-TUO. Vítězky základní části moravské skupiny se v semifinále finálového turnaje v Praze utkaly s týmem Univerzity Karlovy, v nekompletním složení bohužel podlehly domácímu týmu, kterému naopak nechyběly žádné důležité hráčky. V boji o bronzové medaile pak naše florbalistky zvítězily 4:2 nad hráčkami z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Všechny hráčky zaslouží obrovské poděkování, zejména pak hráčky extraligového týmu 1. SC Tempish Vítkovice Eliška Willmannová a Michaela Kubečková. Michaela Kubečková byla vyhlášena nejlepší hráčkou utkání, prokázala svou výjimečnost a také zkušenosti z mistrovství světa, na jejichž základě je zařazena do projektu UNIS.

Ve čtvrtek 18. 5. 2023 pak do Prahy přijel mužský tým VŠB-TUO, vítěz základní části na Moravě. Na rozdíl od žen nastoupil ve velmi silné sestavě v roli hlavního favorita finálového turnaje. Za naši univerzitu nastoupili čtyři účastníci mistrovství světa z roku 2022 Bc. Matyáš Šindler, Bc. Jiří Besta, oba držitelé stříbrných a bronzových medailí z MS a členové projektu UNIS, Bc. Michal Pažák a Jakub Košarišťan, oba reprezentanti Slovenské republiky. Tito účastníci MS výrazně posílili tým naší univerzity, ve kterém rovněž nastoupili Michal Sládek, skvělý hráč a účastník superligy, Ing. Václav Šimčík, dlouholetý kapitán našeho týmu, a další. Muži se stejně jako ženy v semifinále utkali s týmem Univerzity Karlovy a zvítězili 8:4, když hned tři góly vstřelil Jiří Besta. Ve finále pak zvítězili 9:3 nad družstvem Vysoké školy ekonomické v Praze a tentokrát vstřelil tři góly Michal Sládek.

„Všem našim studentům a studentkám děkujeme za jejich dlouhodobou reprezentaci univerzity v univerzitních florbalových soutěžích a přejeme hodně štěstí u zkoušek,“ řekl PhDr. Roman Vala, Ph.D., jejich trenér v rámci univerzitní ligy.