Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

FIP Academy pořádá odborné semináře, první 3. února

FIP Academy pořádá odborné semináře, první 3. února
Propojit formou pravidelných online seminářů vědecko-výzkumné pracovníky všech partnerských institucí Fraunhofer Innovation Platform for Applied Artificial Intelligence for Materials & Manufacturing at VSB – Technical University of Ostrava si klade za cíl nově zřízená FIP Academy. První odborný seminář se uskuteční 3. února, přednášet budou Ladislav Foltyn z IT4Innovations a Vladislav Kolarik z Fraunhofer ICT.

FIP Academy představuje jakousi intelektuální platformu, která si klade za cíl provázat vědecko-výzkumné pracovníky všech zapojených partnerských institucí, tedy Fraunhofer Institute for Chemical Technology ICT, Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology IWU a VŠB – Technická univerzita Ostrava. Online odborné semináře jim nabídnou skvělou příležitost prezentovat své aktivity a výsledky výzkumu, dozví se o projektech a vědeckých poznatcích svých kolegů a získají tak povědomí o aktuálních i možných budoucích společných tématech,“ řekla ředitelka FIP a prorektorka pro vědu a výzkum Jana Kukutschová.  

Semináře se uskuteční vždy první čtvrtek v měsíci od 14:00 do 15:00 prostřednictvím MS Teams, jednacím jazykem bude angličtina. Sérii zahájí 3. února Ladislav Foltyn vystoupením na téma Modelling and Optimisation of Czech Distribution Grids Using Pandapower and Genetic Algorithm. Druhým přednášejícím bude Vladislav Kolarik z Fraunhofer ICT na téma Slurry formulation for Industrial Large Scale Aluminum Diffusion Coatings. Registraci na seminář je možné provést pomocí elektronického formuláře zde.

Další semináře jsou naplánovány na 3. března, 7. dubna, 5. května a 2. června. V případě jakýchkoli dotazů se lze obrátit na Kateřinu Angus (katerina.angus@vsb).

Text: Martina Šaradínová, PR specialista pro VaV
Foto: Petr Havlíček

Vloženo: 24. 1. 2022
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9320 - Řízení VaV + PhD Akademie
Zpět