Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Newsletter REFRESH seznamuje s novými vědci i úspěchy

Newsletter REFRESH seznamuje s novými vědci i úspěchy
Jak se projektu REFRESH daří plnit jeho závazky, ať už jde o výzkumné projekty, nové vědecké osobnosti či publikace? I to se mohou zájemci dočíst v novém čísle newsletteru REFRESH. Řečeno sportovní terminologií, bilancuje první třetinu celého utkání. Nechybí ani rozhovor, tentokrát s členkou Správní rady projektu a viceprezidentkou Svazu průmyslu a dopravy Kateřinou Kupkovou.

Po tříletých přípravách jsme se dočkali a letos v únoru jsme konečně získali definitivní potvrzení o finanční podpoře projektu REFRESH. Ačkoliv jsme s jeho řešením začali již v roce 2022, dosud jsme vše realizovali v „úsporné“ variantě. V hokejové terminologii jsme tedy na konci první třetiny zápasu a do další etapy vstupujeme naplno a s jistotou finanční podpory z OP Spravedlivá transformace. Ale ani předtím jsme nezaháleli a společně s ostatními partnery projektu dosáhli celé řady významných výsledků. O některých z nich informuje newsletter,“ uvedl ředitel REFRESH a prorektor pro strategii a spolupráci Igor Ivan.

Newsletter je dostupný zde

Projekt o svých aktivitách a výsledcích informuje také na svém webu a sociálních sítích (LinkedIn, Facebook). 

REFRESH je největší projekt v historii VŠB-TUO. Na jeho řešení spolupracuje s Ostravskou univerzitou a partnery jsou také Moravskoslezské inovační centrum a Fraunhoferova společnost. Cílem projektu reagovat na problémy regionu a přispět k jeho úspěšné hospodářské, energetické i ekologické transformaci. Využije k tomu výsledky výzkumu špičkových vědeckých týmů, které se zaměří na vývoj nových technologií pro klíčové oblasti, jimiž jsou udržitelná energetika, nové materiály nebo robotizace a automatizace v průmyslu.

Text: Martina Šaradínová

Vloženo: 21. 6. 2024
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9110 - Kancelář prorektora pro strategii a spolupráci
Zpět