Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Historie

Porubské koleje jsou druhým domovem studentů Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava již 50 let. Slavnostně byly otevřeny 7. září 1967 jako jedny z nejmodernějších a nejkomplexnějších vysokoškolských kolejí ve střední Evropě.

Pro celkem 670 studentů byly vybudovány dvoulůžkové či třílůžkové pokoje s předsíňkou, vybavené vmontovaným nábytkem, sprchou a kolejním telefonem. Nechyběla malá kuchyňka a klubovna s televizorem na patře.

Historie-koleji.jpg

Současnost

5

budov

3074

lůžek

Budovy kolejí
Budova A

Budova A poskytuje ubytování v celkem 11 patrech a 175 buňkách pro 872 studentů. Jednu buňku tvoří dva pokoje, jeden dvoulůžkový a jeden třílůžkový. Tyto dva pokoje mají společné sociální zařízení a chodbičku s lednicí. Kuchyňka vybavená vařičem, rychlovarnými konvicemi a mikrovlnnou troubou je vždy společná pro celé patro.

Za přispění Statutárního města Ostravy se podařilo Ubytovacím službám VŠB-TUO provést částečnou rekonstrukci budovy. Finanční prostředky ve výši 13 mil. Kč se použily na rekonstrukci části svislých stupaček vč. sociálního zařízení, vzduchotechniky, elektroinstalace a také na nové vybavení pokojů buněk 8 a 9 vč. hotelové části, tj. celkem 22 buněk ve studentské části a 2 buňky v hotelové části budovy.

Budova B

V listopadu 2010 byla zahájena rekonstrukce budovy B, na kterou Ubytovací služby VŠB-TUO získaly dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Rekonstrukce spočívala v obnově rozvodů vody a elektřiny, podlahových krytin, modernizaci sociálních zařízení, vybavení pokojů novým nábytkem a dosažení 100% zasíťování pokojů internetovým připojením. Realizace řešila také bezpečnostní podmínky ubytování, a to chráněné únikové cesty na schodištích, vybudování evakuačního výtahu, úpravy spojovacího traktu a vstupní haly.

Součástí rekonstrukce byla také výstavba dvou hotelových pater, které nabízí vyšší standard moderně vybaveného hotelu*** GARNI s kapacitou 83 lůžek.

V současné době budova B nabízí ubytování buňkového typu, kdy jednu buňku tvoří třílůžkový a dvoulůžkový pokoj se společným sociálním zařízením.  Každá předsíňka je vybavena lednicí a věšákovou stěnou.

Na jednotlivých patrech mají studenti k dispozici kuchyňku vybavenou sklokeramickou deskou a mikrovlnnou troubou.

Celková kapacita ubytování pro studenty je 850 lůžek.

Budova C

Budova C nabízí ubytování pro 456 studentů ve dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každou buňku tvoří dva pokoje, které mají společné sociální zařízení. V předsíňce každého pokoje je umístěna lednice.

Na několika patrech jsou také vybudovány moderní kuchyňky vybavené dvěma sporáky s troubou a varnou konvicí. V každém patře je pak na chodbě mikrovlnná trouba.

V přízemí budovy se nachází půjčovnu prádla, kde si studenti mohou zdarma zapůjčit ložní prádlo.

Budova D

Budova D nabízí ubytování pro 456 studentů ve dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každou buňku tvoří dva pokoje, které mají společné sociální zařízení. V předsíňce každého pokoje je umístěna lednice.

Na několika patrech jsou také vybudovány moderní kuchyňky vybavené dvěma sporáky s troubou a varnou konvicí. V každém patře je pak na chodbě mikrovlnná trouba.

Pro milovníky hudby je v 7. patře umístěn klavír (pianino Scholze).

Budova E

Budova E poskytuje ubytování pro 440 studentů ve dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každou buňku tvoří dva pokoje, které mají společné sociální zařízení. V předsíňce každého pokoje je umístěna lednice.

Na několika patrech jsou také vybudovány moderní kuchyňky vybavené dvěma sporáky s troubou a varnou konvicí. V každém patře je pak na chodbě mikrovlnná trouba.

Volný čas mohou studenti trávit v tělocvičnách  a v místnostech se stolním tenisem, které se nachází v přízemí a v suterénu budovy.

Budova E nabízí ubytování hotelového typu pro 90 osob.

Důležité informace pro naše klienty