Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Historie

Porubské koleje jsou druhým domovem studentů Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava již 50 let. Slavnostně byly otevřeny 7. září 1967 jako jedny z nejmodernějších a nejkomplexnějších vysokoškolských kolejí ve střední Evropě.

Pro celkem 670 studentů byly vybudovány dvoulůžkové či třílůžkové pokoje s předsíňkou, vybavené vmontovaným nábytkem, sprchou a kolejním telefonem. Nechyběla malá kuchyňka a klubovna s televizorem na patře.

Historie-koleji.jpg

Současnost

5

budov

2895

lůžek

Budovy kolejí
Budova A

V srpnu 2020 byla zahájena rekonstrukce budovy A, která spočívala v obnově rozvodů vody a elektřiny, podlahových krytin, modernizaci sociálních zařízení, vybavení předsíněk novým nábytkem a dosažení 100% zasíťování pokojů internetovým připojením. 

Součástí rekonstrukce byla také výstavba dvou hotelových pater, které nabízí vyšší standard moderně vybaveného hotelu*** GARNI s kapacitou 66 lůžek.

V současné době budova A nabízí ubytování pro studenty buňkového typu, kdy jednu buňku tvoří dva dvoulůžkové pokoje se společným sociálním zařízením.  Každá předsíňka je vybavena šatní skříní pro každého ubytovaného, lednicí a věšákovou stěnou.

Na jednotlivých patrech mají studenti k dispozici kuchyňku vybavenou sklokeramickou deskou a mikrovlnnou troubou.

V rámci rekonstrukce jsme pro vás připravili 9 bytů 1+KK. Byty jsou určeny pro páry, blízké přátele nebo osoby, které hledají pohodlí samostatného ubytování. Sedm bytů je připraveno pro ubytování 2 osob o velikosti přibližně 42 m2. Dva byty jsou koncipovány pro 1 osobu o velikosti přibližně 37 m2.  Vybavený byt vyhovující vysokým nárokům mladé generace má vlastní koupelnu a kuchyňský kout. Kuchyňka je vybavena lednicí, indukčním vařičem, mikrovlnkou a varnou konvicí.

Na budově A bylo také vybudováno 7 buněk pro osoby se zdravotním postižením. Bezbariérové koupelny byly navrženy tak, aby splňovaly vysoké požadavky na bezpečí a pohodlí osob.

Celková kapacita ubytování pro studenty je 649 lůžek.

Budova B

V listopadu 2010 byla zahájena rekonstrukce budovy B, na kterou Ubytovací služby VŠB-TUO získaly dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Rekonstrukce spočívala v obnově rozvodů vody a elektřiny, podlahových krytin, modernizaci sociálních zařízení, vybavení pokojů novým nábytkem a dosažení 100% zasíťování pokojů internetovým připojením. Realizace řešila také bezpečnostní podmínky ubytování, a to chráněné únikové cesty na schodištích, vybudování evakuačního výtahu, úpravy spojovacího traktu a vstupní haly.

Součástí rekonstrukce byla také výstavba dvou hotelových pater, které nabízí vyšší standard moderně vybaveného hotelu*** GARNI s kapacitou 83 lůžek.

V současné době budova B nabízí ubytování buňkového typu, kdy jednu buňku tvoří třílůžkový a dvoulůžkový pokoj se společným sociálním zařízením.  Každá předsíňka je vybavena lednicí a věšákovou stěnou.

Na jednotlivých patrech mají studenti k dispozici kuchyňku vybavenou sklokeramickou deskou a mikrovlnnou troubou.

Celková kapacita ubytování pro studenty je 850 lůžek.

Budova C

Budova C nabízí ubytování pro 456 studentů ve dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každou buňku tvoří dva pokoje, které mají společné sociální zařízení. V předsíňce každého pokoje je umístěna lednice.

Na několika patrech jsou také vybudovány moderní kuchyňky vybavené dvěma sporáky s troubou a varnou konvicí. V každém patře je pak na chodbě mikrovlnná trouba.

V přízemí budovy se nachází půjčovnu prádla, kde si studenti mohou zdarma zapůjčit ložní prádlo.

Budova D

Budova D nabízí ubytování pro 456 studentů ve dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každou buňku tvoří dva pokoje, které mají společné sociální zařízení. V předsíňce každého pokoje je umístěna lednice.

Na několika patrech jsou také vybudovány moderní kuchyňky vybavené dvěma sporáky s troubou a varnou konvicí. V každém patře je pak na chodbě mikrovlnná trouba.

Pro milovníky hudby je v 7. patře umístěn klavír (pianino Scholze).

Budova E

Budova E poskytuje ubytování pro 484 studentů ve dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každou buňku tvoří dva pokoje, které mají společné sociální zařízení. V předsíňce každého pokoje je umístěna lednice.

Novinkou týkající se ubytování v rámci budovy E kolejí jsou jednolůžkové pokoje o celkové kapacitě 48 osob. Jedná se o pokoje umístěné v rámci 2., 3. a 4. patra na budově E. 

Na několika patrech jsou také vybudovány moderní kuchyňky vybavené dvěma sporáky s troubou a varnou konvicí. V každém patře je pak na chodbě mikrovlnná trouba.

Volný čas mohou studenti trávit v tělocvičnách  a v místnostech se stolním tenisem, které se nachází v přízemí a v suterénu budovy.

Pro milovníky hudby je v 8. patře umístěn klavír (pianino Riga).

Důležité informace pro naše klienty