Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

PhD Akademie nabízí kurzy pro letní semestr. Zájemci se mohou hlásit

PhD Akademie nabízí kurzy pro letní semestr. Zájemci se mohou hlásit
PhD Akademie VŠB-TUO, v tuzemsku ojedinělý systém kurzů a služeb pro doktorandy, přichází s nabídkou více než tří desítek odborných kurzů pro letní semestr. Jejich seznam najdou zájemci na webu PhD Akademie. Organizátoři připravili v porovnání se zimním semestrem i několik novinek.

Jak jsme slíbili, snažíme se reagovat na podněty ze strany účastníků PhD Akademie. Proto například pro letní semestr rozšiřujeme nabídku kurzů cizího jazyka, angličtiny. Kurz akademického psaní nazvaný Writing for publication, o nějž byl velký zájem, nově pořádáme také online, aby byl dostupný i doktorským posluchačům distančního studia. Kurzy povedou zaměstnanci VŠB-TUO, nasmlouvali jsme i jednu externí spolupracovnici a velmi nás těší, že se nám podařilo dohodnout rovněž tři nové kurzy zahraničních lektorů,“ uvedla administrátorka PhD Akademie Lucie Hofrichterová.

Registrace na kurzy PhD Akademie je již zahájena. Zájemci se mohou přihlásit nejpozději dva dny před jeho začátkem, přihlášky je třeba zasílat spolu s osobním číslem na e-mail phdakademie@vsb.cz.

VŠB-TUO spustila v tomto akademickém roce pilotní běh PhD Akademie s širokou a pestrou nabídkou kurzů od více poskytovatelů na celouniverzitní úrovni. Pokrývá především oblasti scientometrie a publikační praxe, základů vědecké práce, statistiky, projektového managementu a soft skills. Studenti mohou trénovat například psaní vědeckého článku, připravovat se na vystupování na konferencích, zpracovávat data i prohlubovat si znalosti angličtiny. Kurzy jsou vedeny v češtině nebo angličtině.

Text: Martina Šaradínová, PR specialista pro VaV
Foto: Petr Šimčík

Vloženo: 20. 1. 2022
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9320 - Řízení VaV + PhD Akademie
Zpět