Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Ohlédnutí za Dny otevřených dveří na VŠB-TUO

Ohlédnutí za Dny otevřených dveří na VŠB-TUO
V pátek 24. a v sobotu 25. ledna proběhly Dny otevřených dveří na VŠB – Technické univerzitě Ostrava.

Že výběr vysoké školy patří mezi nejdůležitější rozhodnutí každého středoškoláka, si byli vědomi jak maturanti, tak i jejich rodiče, kteří poslední lednový víkend zamířili do kampusu naší univerzity. V aule se jim představily Hornicko-geologická fakulta, Fakulta materiálově-technologická a Fakulta strojní, spousta z nich zamířila také do vedlejší budovy, na Fakultu elektrotechniky a informatiky. Na fakulty mimo kampus zavezl zájemce o studium autobus - seznámili se tak i s tím, jak to chodí na Fakultě stavební, Ekonomické fakultě a Fakultě bezpečnostního inženýrství. Uchazečům odpovídali na jejich zvídavé dotazy naši studenti. Ptali se zejména na přijímací zkoušky, uplatnění či studium v zahraničí. 

 

Maturantům se líbil i doprovodný program fakult - poradili jsme například, jak na recyklaci, nechali je nahlédnout pod pokličku aditivních technologií, ukázali designové modely vozidel, připravili virtuální realitu nebo představili firmy, kam naši studenti míří po absolvování studia. Odhalili jsme i naše laboratoře. 

 

Dny otevřených dveří přilákaly nejen studenty z Moravskoslezského kraje, ale také z dalších koutů republiky a ujít si ho nenechali ani maturanti ze zahraničí. Sobotní Den otevřených dveří pak zdokumentovala také ČT24. 

 

 

Vloženo: 27. 1. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět