Platnost příspěvku skončila 8. 2. 2017!

Americký velvyslanec navštívil VŠB-Technickou univerzitu Ostrava

Velvyslanec USA Andrew Schapiro poctil svojí návštěvou VŠB-TUO ve středu 25. února 2015.

Prohlédl si kampus a setkal se s ředitelem Národního superpočítačového centra Branislavem Jansíkem. Rektor univerzity Ivo Vondrák seznámil pana velvyslance s realizovanými výzkumy na univerzitě. Andrew Schapiro se také zúčastnil výuky na Fakulty elektrotechniky a informatiky, kdy studenti aktivně využili možnosti s panem velvyslancem diskutovat.

Velvyslanec USA se setkal i s účastníky International Visitor Leadership Program (IVLP), financovaného americkou vládou. Konkrétně šlo o 3 pracovníky Centra podpory inovací VŠB-TUO, kteří s dalšími 5 zástupci z našeho kraje v listopadu 2014 navštívili USA s cílem seznámit se s uplatňovanými koncepty na podporu podnikání a inovací.

Pan velvyslanec a jeho žena se mimo jiné zajímali o důvody nízkého podílu žen mezi studenty technických škol.

Rozhovor s panem velvyslancem, který realizovala Ľubomíra Honíšková, si můžete přečíst na portálu studentů Ekonomické fakulty Sokolská 33.

Moravskoslezský kraj je poslední zastávkou velvyslance USA na cestách po České republice.

Vloženo: 25. 2. 2015