Platnost příspěvku skončila 17. 11. 2019!

VŠB-TUO na výstavě e-SALON 2019

14. 11. 2019 - 17. 11. 2019
 Výstaviště Letňany
Od čtvrtka 14. listopadu do neděle 17. listopadu bude VŠB-TUO vidět na výstavě e-SALON 2019, která se koná na pražském výstavišti Letňany.

Společný stánek pod hlavičkou VŠB-TUO představí CENET a FMT. K vidění tak bude modelová ukázka vlastního prototypu systému "Vehicle to Home", který umožní kromě nabíjení elektromobilu i jeho vybíjení, což slouží k napájení vnitřní sítě rodinného domu. Tento prototyp měniče byl vyvinut v rámci projektu TAČR Epsilon s názvem „Modulární měniče elektrické energie s vysokou výkonovou hustotou pro automobilové a letecké systémy“.

FMT na výstavě e-SALON představí StudentCar. Do Prahy přiveze sportovní elektrické kupé StudentCar SCX s koncepcí čtyř pohonných jednotek bez převodovek. Díky této koncepci pohonu, která umožňuje Torque Vectoring, využívá vozidlo funkce aktivních elektronických diferenciálů, které vozidlu dodávají perfektní jízdní vlastnosti. Dalším výstavním kouskem bude výuková stavebnice StudentCar e-Buggy 4x4, každé kolo pohání elektromotor s vlastím kontrolérem. Diferenciály včetně uzávěrek jsou řešeny elektronický. Dobrou průchodnost terénem zajišťuje velká světlá výška, dosažena umístěním redukčních převodovek do těhlic kol. Tichý provoz a s nulovými emisemi v místě provozu umožňují nasazení v chráněných přírodních oblastech. K vidění bude i stavebnicový systém pro akumulaci elektrické energie, který je tvořen kogenerační jednotkou spalující CNG, bateriovou jednotkou, solárními panely. Ovládání systému obsahuje prvky rozšířené reality. Designové bateriové jednotky umožňují instalaci v interiéru domu.

Tak neváhejte a určitě se zastavte!

Vloženo: 7. 11. 2019
Kategorie:  Chystané akce