Platnost příspěvku skončila 12. 5. 2020!

Online služby pro práci z domu

Ústřední knihovna VŠB-TUO připravila přehled online informačních zdrojů a služeb pro práci z domu jak pro studenty, tak pro zaměstnance univerzity.

V článku Online služby pro práci z domu na blogu Ústřední knihovny VŠB-TUO, E-zdroje, najdete:

• úvodní instrukci, jak se dostat do předplácených databází a služeb vzdáleně pomocí VPN nebo Shibboleth
  • přehled předplácených databází
  • přehled předplácených e-knih českých i zahraničních producentů
  • přehled speciálních nabídek po dobu koronavirové krize
  • přehled volně dostupných plných textů vědeckých článků, výzkumných dat, vysokoškolských kvalifikačních prací aj. zdrojů, které jsou dostupné díky celosvětovému hnutí open access
  • navigaci na pomocníky s citováním
  • odkaz na webový portál E-výuka - rozcestník k povinné a doporučené literatuře

Nechybí odkazy na kontakty, kam se obracet v případě potřeby.

Zeptejte se knihovníka – webový formulář na webu Ústřední knihovny VŠB-TUO
Zeptejte se přes idesk – v případě problémů s připojením přes Shibboleth, VPN, dotazy na OBD
Pište na e-mail knihovna[at]vsb.cz – dotazy ohledně výpůjčních služeb
Sledujte facebookovou stránku Ústřední knihovny VŠB-TUO
Sledujte instagramový účet Ústřední knihovny VŠB-TUO

Všechny informace najdete také na webových stránkách Ústřední knihovny VŠB-TUO včetně informací o aktuální situaci.

Vloženo: 25. 3. 2020
Útvar: 9830 - Ústřední knihovna