VŠB-TUO považuje internacionalizaci a s ní spojený rozvoj studentských a zaměstnaneckých mobilit za jednu z hlavních priorit. Proto mohou zaměstnanci VŠB-TUO získat finanční prostředky také na výjezdy do třetích zemí, a to v rámci projektu VŠB-TUO "Program Internacionalizace (mobility zaměstnanců mimo EU) ".

Cílem projektu je podpora pracovních cest zaměstnanců univerzity, a to jak akademiků, tak i technickohospodářských pracovníků, které nejsou zahrnuty pod program Erasmus+ nebo jiný evropský program.

Účelem těchto cest je podpora aktivit, které povedou k rozvoji internacionalizace univerzity. Tyto cesty se mohou realizovat ve formě výjezdu zaměstnance za účelem navázání spolupráce s novou institucí, výuky či posílení stávající spolupráce. Nebudou podpořeny výjezdy na jazykové pobyty a odborné konference. Dalším předpokladem je, že stávající i nově navázána partnerství budou moci zaměstnanci a studenti následně využít k výměnným pobytům, stážím, účasti na letních/zimních školách a dalším aktivitám.

Jedním z cílů projektu je rozšířit rozmanitost partnerských institucí a zvýšit počet smluv s kvalitními partnery zejména v méně zastoupených oblastech a kontinentech, například v Austrálii a Oceánii, Severní a Jižní Americe, Africe a Asii.

Zaměstnanec může v rámci projektu vycestovat na univerzity a instituce:

• do zemí mimo Evropu;
  • se kterými je podepsáno Memorandum of Understanding či jiná smlouva NEBO
  • na zcela nové instituce za účelem navázání kontaktu a další spolupráce;
  • minimální délka pobytu na zahraničních institucích je 5 dní;
  • v rámci jedné cesty lze navštívit i více institucí.

Výše finanční podpory:

• jednorázový příspěvek do max. výše 50.000 Kč bez rozlišení pobytových nákladů a nákladů na cestu;
  • finanční podpora je určena na dopravu do místa konání, stravné, kapesné, ubytování a místní dopravu;
  • prostředky jsou alokovány na kalendářní rok.

V případě překročení uvedené částky na mobilitu je účastník povinen si zajistit jeho financování z jiných zdrojů.

Výběr zaměstnanců:

• Oddělení mezinárodních vztahů vyhlásí na začátku kalendářního roku výběrové řízení, o jehož výsledku budou všichni přihlášení uchazeči informováni.
  • Dle aktuálního stavu čerpání lze vyhlásit dodatečné výběrové řízení v průběhu kalendářního roku.
  • V roce 2024 univerzita podpoří min. 10 výjezdů.
  • Výjezdy budou realizovány nejpozději do 31. 10. 2024.

Kritéria pro hodnocení přihlášek:

• elektronická přihláška v uvedeném odkaze, jejíž součástí je motivační dopis v AJ a čestné prohlášení o dosažení jazykové úrovně,
  • bodově zvýhodněny budou zvolené destinace,
  • do jedné instituce bude podpořen výjezd pouze jednoho zaměstnance,
  • přednost budou mít prvovýjezdy, výjezdy za účelem získání nové spolupráce a zajištění výuky na zahraniční instituci.

Termín odeslání přihlášek: 31. 1. 2024

vyjezdy-zamestnancu: Přihláška do VŘ - IRP (2024) (vsb.cz)

Dokumentace k výjezdu:

je nutné dodat na Oddělení mezinárodních vztahů

• min. 14 dní před výjezdem:

• cestovní příkaz
    • Staff Mobility Agreement – sken je dostačující;

Cestovní příkaz vystaví osoba tímto pověřená na daném pracovišti (např. sekretariát katedry), 14 dnů před výjezdem. Pověřená osoba bude kontaktovat OMV (paní Zdražilovou), která jí sdělí SPP prvek a ten uvede jako druhý ke svému zdroji.

Přílohou CP bude Mobility Agreement (všemi podepsaný, zaevidovaný v E-Spise s č.j. a předaný p. Zdražilové (OMV)

Nebudou-li dokumenty k výjezdu odevzdány ve stanoveném termínu, bude výjezd nabídnut náhradníkovi z výběrového řízení.

• nejpozději 14 dnů po návratu:

• potvrzení o délce pobytu (Confirmation) - originál; musí obsahovat razítko a podpis nebo kvalifikovaný elektronický podpis. Zaměstnanec odevzdá originál paní Zdražilové (OMV) a kopii fakultnímu koordinátorovi, a to do 14 dnů po svém návratu.
    • závěrečná zpráva ve volném formátu (přiložit kontakty nebo kopie vizitek) – originál; zaměstnanec odevzdá paní Zdražilové (OMV) do 14 dnů po svém návratu a kopii fakultnímu koordinátorovi.

V případě, že vyúčtování cesty se všemi náležitostmi nebude na odd. 9230 doručeno v uvedeném termínu, nebude tato cesta hrazena z projektu Program Internacionalizace (mobility zaměstnanců mimo EU).

Kontakt:

Denisa Zdražilová