Platnost příspěvku skončila 29. 5. 2024!

Kam se Ostrava posunula 30 let po konci těžby?

29. 5. 2024, 18:30
 Plato Bauhaus
Proměnu města Ostravy za posledních třicet let proberou hosté Debaty bez uhlí ve středu 29. května. Diskutovat v Plato Bauhaus budou sociální geograf a prorektor OU Ondřej Slach, děkan Ekonomické fakulty VŠB-TUO Vojtěch Spáčil a programátor a bývalý horník Tomáš Hisem.

Před 30 lety skončila těžba uhlí v Ostravě. Kam se třetí největší české město posunulo od doby, kdy bylo z místních dolů vytěženo poslední uhlí? Jaký vliv měl konec těžby na životy místních a na lokální ekonomiku? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte na „Debatě bez uhlí“, kterou pořádá při příležitosti důležitého regionální výročí redakce Okraj.cz.

Debata se koná 29. května od 18:30 v budově Plato Bauhaus na Janáčkově ulici v centru Ostravy.

Jelikož se budou probírat důležitá regionální témata, své zastoupení bude mít na besedě také Ostravská univerzita. Diskutovat budou sociální geograf a prorektor OU Ondřej Slach, dále děkan Ekonomické fakulty VŠB-TUO Vojtěch Spáčil a programátor a bývalý horník Tomáš Hisem.

Akci bude za redakci Okraj.cz moderovat novinářka Simona Janíková.

V případě účasti se na akci přihlašujte prostřednictvím online registračního formuláře.

Vloženo: 20. 5. 2024
Kategorie:  Chystané akce