Platnost příspěvku skončila 7. 4. 2019!

Jarní Mineralogické setkání na VŠB - Technické univerzitě Ostrava

6. 4. 2019, 9:00 - 14:30
 Aula VŠB-TUO
Jarní Mineralogické setkání na VŠB - Technické univerzitě Ostrava
V sobotu 6. dubna 2019 se uskuteční v aule VŠB - Technické univerzity Ostrava tradiční prodejní výstava minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin.

Akce, kterou opět připravila Hornicko-geologická fakulta, bude probíhat od 9.00 do 14.30 hodin.

Na 250 metrech výstavních ploch nabídnou vystavovatelé ke zhlédnutí i zakoupení minerály a zkameněliny. Chybět nebude ani odborná literatura či předměty, které se váží ke geologii a hornictví. Na výstavních stolech se samozřejmě objeví i řada dekoračních předmětů a šperků, vyrobených za využití nerostů.

Součástí akce bude rovněž doprovodný program “Geolog v akci“ připravený pořádající HGF. Zájemci se budou moci podívat, jak se brousí a leští kameny, zkusit si rýžování či se ponořit do virtuální reality. Zejména dětem jsou pak určeny geohry a ekohrátky. Ve 12 hodin se uskuteční v učebně auly geovědní přednáška, kterou bude vést Ing. Antonín Kunz, Ph.D., na téma Geologie v praxi - geotermální energie.

V budově Geologického pavilonu, která se nacházejí hned vedle auly, bude možno zdarma si prohlédnout geologické sbírky VŠB-TUO.

Bližší informace o Mineralogickém setkání lze nalézt na webových stránkách Geologického pavilonu nebo na telefonním čísle 597 325 392.

49.830799N; 18.162804E
Vloženo: 8. 3. 2019