Platnost příspěvku skončila 12. 11. 2015!

Celouniverzitní den otevřených dveří - Poznej správnou techniku

12. 11. 2015, 9:00 - 19:00
 Kampus VŠB-TUO
Celouniverzitní den otevřených dveří - Poznej správnou techniku
Během jednoho dne představíme ty nejzajímavější vynálezy a výsledky práce fakult a pracovišť.

Celouniverzitní den otevřených dveří umožní uchazečům o studium a široké veřejnosti nahlédnout pod pokličku naší univerzity.

Po chodbách a chodnících budou jezdit roboti, elektromobily, elektrická čtyřkolka, návštěvníci si budou moci zašlapat na energokolech a vyrobit svou prací elektřinu, která sotva stačí k rozsvícení žárovky nebo ohřátí trošky vody.

Vysvětlíme zájemcům princip fungování fluidního motoru, který upraží kávu nebo popcorn. Představíme práci a techniku hasičů a záchranářů, strojařů, stavařů, materiálových inženýrů.....

Dále nás čekají:

• ÚDIF - Úžasné divadlo fyziky. Hodinová fyzikální show pokusů a jejich vysvětlení.
  • Popularizační přednášky (Brownfieldy od strašáků po příležitost, Technika řízení závodních vozidel s Pavlem Dreslerem, Luminiscenční show)
  • Fotonaut
  • A možná přijde i kouzelník! Ptáte se PROČ? Protože TECHNIKA JE KOUZELNÁ a KOUZLA SE UČÍ NA TECHNICE

Hlavní část programu pro školy se bude odehrávat v budově auly, vchod u tramvajové zastávky „Hlavní třída“ na ulici 17.listopadu.

Nezapomeňte, že se můžete registrovat na prohlídku superpočítače a planetária, které můžete v rámci dne otevřených dveří ZDARMA navštívit.

Těšíme se na Vás!

Vloženo: 27. 8. 2015