Platnost příspěvku skončila 17. 6. 2016!

VŠB-TUO míří na Mezinárodní výstavu technických novinek a vynálezů INVENT ARÉNA

Na výstavě se představí univerzitní pracoviště i doprovodné programy.

Na výstavě se představí 6 pracovišť univerzity na ploše 83 m2. Nechybět budou ani doprovodné výstavy o historii počítání a jízda na energokolech.

Výstava bude probíhat ve Werk Aréně v Třinci od 16. do 17. června 2016.

K vidění budou například:

• Nabíjecí/vybíjecí stanice s elektromobilem Fakulty elektrotechniky a informatiky
  • Sanační malta Hornicko-geologické fakulty
  • Prototyp StudentCar  a napájecí jednotka pracující na principu energy harvesting Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství
  • Motocykl s aktivní změnou geometrie Fakulty strojní

Cílem je ukázat všem zájemcům o vědu, techniku a inovace nejnovější domácí a světové trendy.

Ve čtvrtek 16. června také proběhne odborný workshop s názvem Podpora fáze Proof of Concept z veřejných zdrojů, který pořádá Centrum podpory inovací VŠB-TUO. Jeho cílem je posunout debatu ohledně optimálního nastavení veřejné podpory kritické fáze v procesu transferu know-how z výzkumného prostředí do praxe. Hlavními účastníky budou zástupci VŠB-TUO, Ministerstva průmyslu a obchodu, Technologické agentury ČR a organizace Transfera. Workshop je pouze pro zvané.

Vloženo: 24. 5. 2016
Útvar: 9701 - Business centrum VŠB-TUO