Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Slavnostní dny horníků v Banské Štiavnici

Ve dnech 7. - 11. září 2016 se pod záštitou předsedy Vlády Slovenské republiky Roberta Fica, za účasti i zástupců Hornicko-geologické fakulty VŠB-TU Ostrava se uskutečnily "Salamandrové dni".

Slavnostní setkání Ministerstva hospodárstva SR, Ministerstva životného prostredia SR, Zväzu hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie SR, Odborového zväzu pracovníkov baní, geológie a naftového priemyslu SR a Slovenskej banskej komory v Banské Štiavnici se konalo i při příležitosti 15. výročí podpisu Deklarácie pokračovateľov duchovného dedičstva slávnej Baníckej akadémie v Banskej Štiavnici.

V rámci výročí se uskutečnily městské slavnosti, oslavy horníků, geologů, hutníků, oslavy bohaté historie a tradic se slavnostním průvodem, kterého se zúčastnili i studenti naší fakulty v čele s proděkanem pověřeným vedením fakulty.

Významným bodem programu byl slavnostní akt odhalení bronzové památné tabule zástupci univerzit

Miskolci Egyetem Bányamérnöki Kara Miškovec, Maď arsko,

Nyugat-Magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kara Šoproň,Maďarsko,

Montanuniversität Leoben, Rakúsko,

Hornícko-geologická fakulta Vysoké školy báňské -Technické univerzity Ostrava, Česká republika,

Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií Technickej univerzity v Košiciach, Košice, Slovenská republika,

Lesnícka fakulta Technickej univerzity vo Zvolene, Zvolen, Slovenská republika.

Hornicko- geologickou fakultu VŠB-TU Ostrava zastupoval doc. JUDr. Alexander Király, Ph.D.

Vloženo: 11. 9. 2016
Útvar: 500 - Děkanát HGF