Platnost příspěvku skončila 29. 12. 2017!

Úspěch v soutěži Young Architect Award 2017

Absolventka studijního oboru Architektura a stavitelství na Fakultě stavební získala cenu v soutěži Young Architect Award

Ing. arch. Tereza Burešová (roz. Roszková), v současné době posluchačka doktorského studia na Fakultě stavební VŠB-TUO, získala cenu CEMEX v prestižní soutěži Young Architect – Young Architect Award 2017. Ceny byly již podeváté slavnostně vyhlášeny v prostorách PVA výstaviště v Letňanech v rámci veletrhu FOR ARCH. Z celkem 39 přihlášených studií postoupilo do finále 11 prací.

Cenu CEMEX, udělenou generálním partnerem soutěže, získala Ing. arch Tereza Burešová za práci Obecní dům, Těšín – udržitelné dvojměstí bez bariér (vedoucí práce doc. Ing. arch. Josef Kiszka), ve které se zabývala zkoumáním důvodů, které vedly k rozdělení dvojměstí na rozhraní Česka a Polska (Český Těšín a Cieszyn). Na základě analýzy výchozího stavu pak navrhla v rámci své práce urbanistické i architektonické řešení Obecního domu.

Účelem soutěže Young Architect je zmapovat tvorbu mladých začínajících architektů do 33 let, pomoci najít mladým tvůrcům místo na současné architektonické scéně, zapojit je do tvorby kvalitního prostředí pro život, přiblížit architekturu široké veřejnosti a podpořit veřejnou diskusi o architektuře.

Tématem letošní soutěže byla Periferie uvnitř i na okraji – disfunkční města a obce, opuštěná místa dopravních koridorů, místa na rozhraní. V soutěži jsou práce posuzovány z hlediska koncepčnosti a kontextuálnosti řešení, kvality architektonického/urbanistického řešení, přínosu pro kvalitu životního prostředí, udržitelnosti, novátorství a originality práce.

V rámci vyhlášení výsledků proběhla také první zastávka putovní výstavy soutěžních prací, která následně zavítá i do dalších měst v ČR.

Vloženo: 29. 9. 2017
Útvar: FAST - Fakulta stavební