Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2021!

Univerzita připravila partnerskou burzu v Bruselu

Zástupci FEI VŠB-TUO vystoupili na workshopech v centru Evropské unie.

Odborný workshop a partnerskou burzu na téma „Umělá inteligence ve výzkumu a aplikacích“ spoluorganizovala v pondělí 7. 10. 2019 Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB – Technické univerzity Ostrava v Bruselu. Akci zaštítila Česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace (CZELO).

Proděkani FEI VŠB-TUO doc. Ing. Pavel Krömer, Ph.D. a Ing. Petr Šimoník, Ph.D. představili nově budovaný testbed FEI jako platformu pro umělou inteligenci, aktivity VŠB-TUO pro Průmysl 4.0 a automotive a zapojení v mezinárodních organizacích zabývajících se rozvojem umělé inteligence.

Proděkan Šimoník coby místopředseda představenstva Národního centra Průmyslu 4.0 prezentoval činnost VŠB-TUO v rámci tohoto centra s důrazem na spolupráci univerzity a aplikační sféry. Zmíněna byla výstavba laboratorního komplexu CPIT TL3 jako moderní platformy pro výuku v moderních studijních programech.

Ing. Jakub Štolfa, Ph.D. představil projekt DRIVES a spolupráci v oblasti přípravy jednotného evropského vzdělávání v oblasti automobilového průmyslu.

Delegace z VŠB-TUO se dále zúčastnila workshopů a seminářů v rámci Evropského týdne regionů a měst. V průběhu celého týdne se v Bruselu již 16 let koná řada tematických seminářů, workshopů a diskuzí.

Rektor VŠB-TUO prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. zahájil v roce 2016 spolupráci s univerzitami na Slovensku a v Polsku, se kterými bylo podepsáno memorandum o spolupráci v oblasti Průmyslu 4.0 (Žilinská univerzita v Žilině a Silesian University of Technology Gliwice). Akce navázala na workshopy, které se v Bruselu konaly v letech 2016-2018. Účastníci partnerské burzy projevili zájem o projektovou spolupráci v prezentovaných oblastech. Partnerské burzy se zúčastnilo přes 30 zájemců z 10 evropských zemí.

Autor článku a fotografií: JUDr. Michaela Vráželová, Ph.D., LL.M.

Vloženo: 9. 10. 2019