Platnost příspěvku skončila 15. 11. 2019!

Den GIS

15. 11. 2019, 9:00 - 12:00
 aula VŠB-TUO
Den GIS
Pro studenty středních škol jsme připravili Den GIS. Konat se bude 15. listopadu 2019 od 9 do 12 hodin. Akce se koná v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR.

V rámci celosvětové kampaně GIS DAY představíme, co jsou to geoinformační systémy a technologie. Společně zmapujeme areál univerzity pomocí GPS, vyzkoušíme si práci s dronem a její úskalí. Pokusíme se najít zloděje pomocí GPS a chytnout jej nejen v laserové střelnici. Kapacita programu je 90 studentů.

Přednášející:

RNDr. Pavel Švec, Ph.D.

Katedra geoinformatiky, Hornicko-geologická fakulta VŠB - Technické univerzity Ostrava.

Vystudoval socioekonomickou a environmentální geografii. Zaměřuje se na aplikaci GIS v přírodovědných oborech, zejména při výzkumu klíšťaty a komáry přenášených onemocnění. Rád cestuje s batohem na zádech a pořádá cestovatelské přednášky.

Ing. Martin Ferko, Ph.D.

Katedra městského inženýrství, Fakulta stavební VŠB - Technické univerzity Ostrava.

Vystudoval obor městské inženýrství a zaměřuje se na analytiku, ekonomiku staveb, územní plánování, 3D modelování a GIS. Zajímá se také o fotografování, natáčení videí a animaci. Tyto aktivity propojuje s akademickou sférou.

LaserGame zajišťují Ing. Martin Tomis, Ph.D. a kolegové z Katedry telekomunikační techniky FEI VŠB-TUO.

49.830799N; 18.162804E
Vloženo: 15. 10. 2019