Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2020!

První diplomové práce specializace Průmyslový design

Studenti úspěšně obhájili své návrhy z oblasti cyklisticky, dopravy nebo záchranářství.

Po dlouhých letech, kdy bylo možné na Fakultě strojní VŠB-TU Ostrava studovat specializaci Průmyslový design pouze v rámci bakalářského programu Strojírenství, se zájemci o tento zajímavý obor dočkali také v navazujícím magisterském programu. V akademickém roce 2018/2019 se první studenti měli možnost přihlásit ke studiu ve specializaci Průmyslový design (3909T001-60), která je součástí navazujícího magisterského stupně studia v programu Strojní inženýrství (N2301), resp. studijního oboru Konstrukční a procesní inženýrství, a v letošním roce první z nich odevzdali a úspěšně obhájili své diplomové práce a splnili tak všechny podmínky k udělení titulu inženýr (Ing.).

Obhájené diplomové práce

MARTÍNEK, Matěj. Design cyklistické přilby založené na 3D skenování a 3D tisku
Vedoucí práce: Nenička, Petr

Výsledkem práce je návrh nové přilby dvoudílné konstrukce s vnější skořepinou a vnitřní strukturovanou vrstvou, vyznačující se svou jedinečností a originalitou s možností integrování chytrých funkcí a senzorů.

NOVÁKOVÁ, Eliška. Design záchranářského dronu.
Vedoucí práce: Nenička, Petr

Výsledkem práce je definice vývoje konceptu záchranářského dronu s podmínkou zajištění spolehlivosti, funkčnosti a způsobilosti provozu ve značně ztížených podmínkách, včetně optimálního návrhu řešení designu dronu.

WILČEK, Tomáš. Design dálníku
Vedoucí práce: Nenička, Petr

Výsledkem práce je zpracování koncepčního návrh designu dálníku - kabinového dvoustopého vozidla s ohledem na komfort posedu, použité technologie a konstrukci vozidla.

Práce byly řešeny na pracovišti 340 - Katedra výrobních strojů a konstruování.

Text: Ing. Ladislav Hrabec, Ph.D.

Vloženo: 26. 6. 2020
Útvar: 340 - Katedra konstruování