Platnost příspěvku skončila 1. 7. 2021!

Obrovský úspěch tenistů VSK VŠB-TU Ostrava

V pětašedesátileté historii oddílu tenisu VSK VŠB-TUO se letošní ročník mistrovských soutěží dospělých i dorostu stal absolutně nejúspěšnější sezonou.

V minulosti jsme byli malým oddílem bez vlastních tenisových dvorců a haly a v Ostravě jsme byli ve stínu tenisových velkoklubů Nové hutě Ostrava, Baníku Ostrava OKD a Vítkovic.

Zásadní obrat nastal koncem 90-tých let, kdy díky vynikající spolupráci s vedením VŠB-TUO a především s rektorem Prof. Ing. Václavem Roubíčkem CSc. († 2010), získala družstva tenistů VŠB-TUO, ostatní studenti a ostravská sportovní veřejnost další nádherný sportovní areál. Podpora sportu vedením vysoké školy vyústila v roce 2001 vybudováním velmi krásného sportovního areálu s halou se třemi tenisovými kurty, 4-mi venkovními antukovými kurty, fotbalovým hříštěm s umělou trávou, dvěma beachvolejbalovými hříšti a asfaltovými hříšti na volejbal, basketbal a házenou

Vlastní kurty a systematická práce realizačního týmu tenisového oddílu (šéf trenér Mgr. Jaroslav Stolařík, trenér Lukáš Malík) přinesla v roce 2020 ovoce v podobě  postupu našeho „ A“ družstva dospělých do I. celostátní ligy - druhé nejvyšší tenisové soutěže. „B“ družstvo pak s přehledem obhájilo 4. místo v severomoravské divizi a „C“ družstvo vyhrálo oblastní soutěž a postoupilo do oblastního přeboru.

Tím ovšem úspěchy tenistů VSK VŠB-TU v roce 2020 nekončí, neboť i v dorostenecké kategorii byl náš oddíl úspěšný. „A“ družstvo obsadilo 4. místo v Extra Lize MONETA a „B“ družstvo pak vybojovalo postup do Ligy Junior Tour.

Gratuluji všem hráčům a trenérům, kteří se o tento skvělý a historicky ojedinělý úspěch zasloužili a tím vzorně reprezentovali naší vysokou školu. Tímto alespoň částečně splatili podporu, kterou vysokoškolskému sportovnímu klubu vedení vysoké školy  báňské věnuje. Bez této podpory by bylo zajištění celkové činnosti vysokoškolského sportovního oddílu velice problematické a tímto jim vyjadřuji poděkování.

Tento vyjímečný úspěch vysokoškolského sportu, tenisový oddíl věnuje památce již citovanému výbornému tenistovi a především bývalému rektorovi VŠB-TU Ostrava Prof. Ing. Václavu Roubíčkovi CSc,  a také naší dlouholeté tenistce našeho oddílu a taktéž zaměstnankyni VŠB paní Olze Lendlové (*2.8.1935 - † 2.4.2020), k jejích nedožitých 85 let.

Vloženo: 1. 7. 2020
Útvar: 713 - Institut tělesné výchovy a sportu