Načítání obsahu...
Kdo jsmeVŠB-TUO
O univerzitě

Kdo jsme

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, univerzita, která už více než 165 let mění současnost a budoucnost technických a ekonomických oborů.

Vize
Vize

Směřujeme mezi přední české a evropské univerzity nabízející technické a ekonomické vzdělání, produkující aplikovaný i základní výzkum a zajišťující potřebný odborný poradenský, konzultační a expertní servis průmyslu, bankovnímu i podnikatelskému sektoru včetně nabídky celoživotního vzdělání.

Naše mise

Jsme součástí systému vysokých škol jako nejvyššího stupně vzdělávací soustavy ČR. Předáváme znalosti, rozvíjíme dovednosti a vytváříme prostor vedoucí k profesnímu růstu jednotlivců a rozvoji společnosti v oblasti technicko-ekonomického zaměření. Spolupracujeme s vládními organizacemi, samosprávou, tuzemskými i zahraničními vysokými školami, vědeckými institucemi, organizacemi a jednotlivci. Naším základním úkolem je:
Poskytovat vysokoškolské vzdělání
Rozvíjet výzkum a vývoj
Rozvíjet spolupráci s praxí
Máme za sebou více než 165 let
Máme za sebou více než 165 let

VŠB-TUO má velmi bohatou historii, která je od počátků spjata s těžbou nerostů. Podívejte se, jak se naše univerzita vyvíjela krok po kroku až do dnešní moderní podoby.

3 176

úspěšných absolventů tento rok

40 %

absolventů VŠB-TUO jsou ženy

přes 100

výhod přináší absolventská karta

Moderní areál, který stále inovujeme
Moderní areál, který stále inovujeme

Neustále modernizujeme náš areál, abychom vytvořili prvotřídní studijní prostředí pro naše studenty. Rekonstruujeme starší budovy, rozšiřujeme areál o nové a stavíme výzkumná centra. Nabízíme špičkově vybavené laboratoře, pavilony a učebny.

Osobnosti a rektoři VŠB-TUO

Naší univerzitou prošlo mnoho osobností, které udělaly významný krok v oblasti vědy a výzkumu. Stejně tak nemůžeme opomenout rektory, kteří napříč dekádami určovali směr jejího vývoje. 

S námi se nenudíte
S námi se nenudíte

Na VŠB-TUO se stále něco děje. Ať už se jedná o přednášky a konference nebo akce kulturního charakteru jako výstavy, sraz absolventů či charitativní běh.

Etický kodex

VŠB – TU Ostrava jakožto nositelka evropské kultury a vzdělanosti se etickým kodexem hlásí k morálním hodnotám vyplývajícím z evropského kulturního prostředí a usiluje tímto o vysoký standard etického jednání nad rámec obligatorních právních norem.

"Nechejte se pohltit studiem techniky v Ostravě a prožijte studentský život v jednom z nej kampusů ve střední Evropě."