Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

VŠB-TUO se vyznačuje strategickým umístěním v blízkosti dálničního výjezdu, snadným dojezdem na letiště, nádraží Svinov i do centra města. Dostanete se k nám MHD, autem, na kole a třeba i pěší chůzí.

MHD

Přestože se VŠB – Technická univerzita Ostrava nachází v klidné části Poruby nedaleko lesa, je zde špičková dostupnost MHD. Kampus je tak perfektně propojen městskou hromadnou dopravou s ostatními částmi Ostravy, a to i v nočních hodinách.

Tramvaj

Tramvaj

V blízkosti naší univerzity se nacházejí dvě tramvajové zastávky – „VŠB-TUO“ a „Hlavní třída“. Zastávka „VŠB-TUO“ je blíže ke studentským kolejím, zastávka „Hlavní třída“ pak k aule. Jezdí zde tramvaje č. 7, 8, 9 a 17. Tramvaje č. 7 a 17 jezdí z městského obvodu Ostrava – Jih, do centra města se dostanete tramvajemi č. 8 a 9. Všechny zmiňované mají cestu přes nádraží Svinov.

Web DPO

Autobus

Poblíž areálu se nachází několik autobusových zastávek. Na zastávku „VŠB-TUO“ jezdí linky č. 20, 47 a 75, na zastávku „Poruba U Nemocnice“ linky č. 20, 40, 47, 58 a 75, k zastávce „Studenská“ přijíždějí linky č. 37, 40 a 47, k zastávce „Studentské koleje“ autobusy č. 20, 37 a 40 a na zastávku „Pustkovecká“ pak linka č. 46.

Web DPO

Autobus

Autem

VŠB-TUO má perfektní dostupnost také autem. GPS souřadnice, na které se můžete nechat navigovat, jsou 49.8305572N, 18.1605611E, do areálu vjedete z ulice Dr. Slabihoudka.

Na kole

Nechcete využívat městskou hromadnou dopravu a přitom si zasportovat? Porubský areál VŠB-TUO je dobře dostupný na kole (případně koloběžce, kolečkových bruslích,…).

Kola

Cyklostezky

Ostrava a její přilehlé okolí disponuje širokým množstvím cyklostezek od jednoduchých až po ty nejnáročnější. Na webových stránkách oficiálního průvodce Ostravou si pro cestu k nám můžete vybrat některou z cyklotras: D, M nebo W. Případně se podívejte na mapu a objevte vlastní trasu podle vašich představ.

Cyklotrasy Mapa