Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

O akci

VŠB – Technická univerzita Ostrava už od roku 2015 pořádá vlastní festival Art & Science, na kterém se každoročně představuje návštěvníkům v jiném světle. Letos, tedy v roce 2024, se festival uskuteční ve čtvrtek 5. září

VŠB-TUO není jen místo pro vzdělávání, vědu a výzkum, je to také místo kreativního myšlení s přesahem do umění a tvořivosti. Každý rok připravujeme odbornou i uměleckou část programu, které se přirozeně prolínají a navzájem doplňují. Dělat vědu je umění. A umění je někdy pěkná věda. 

Podívejte se, jak vypadal minulý ročník!

Program

Program se zaměřuje jak na vědu, tak na umění. Dopoledne věnujeme základním a středním školám, odpoledne pak našim studentům, zaměstnancům a absolventům.

Hudba

Na festivalu Art & Science vystupují hudební hvězdy z řad našich studentů, zaměstnanců i absolventů. Na minulých ročnících vystoupili DJ Kmin, DJ GI-A nebo DJ Daddy Adams, představil se také folklorní soubor OPAVICA, Orchestr VŠB-TUO, NANOVO/Mikuláš Hrbáček, SACA nebo například Jaroslav Uhlíř s kapelou či Monkey Business. 

Věda

Vědu a techniku představují ti nejpovolanější: naši vědci a výzkumníci, a to v podobě komentovaných ukázek, experimentů nebo worskhopů. Akce se tradičně účastní nejen našich sedm fakult, ale i vědecká a další pracoviště.

Minulé ročníky

20232022202120192018201720162015

Kontakt

Barbora Klečková

Kontaktní osoba pro organizační záležitosti

Mgr. Jarmila Černá

Kontaktní osoba pro školy

Partneři