Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Pravidla přijímacího řízení se liší v závislosti na vybraném oboru. Podívejte se na přehled otevřených přijímacích řízení a vyplňte přihlášku ke studiu.

Jak se přihlásit na VŠB-TUO?
1. Projděte si nabídku programů a vyberte si favority

Na VŠB – Technické univerzitě Ostrava můžete vybírat z více než 200 studijních programů. Nabízíme obory technické, přírodovědné, ekonomické nebo například bezpečnostní a umělecké. Podívejte se na informace o studijním programu, projděte si předměty, oslovte naše studenty. Tápete-li v možnostech studia na VŠB-TUO, nejsou vám jasné podmínky přijímacího řízení nebo nevíte, jak se ke studiu k nám přihlásit, určitě se na nás obraťte, jsme tady pro vás, ať už na jednotlivých fakultách, anebo v Poradenském centru

2. Navštivte nás na našich akcích

Nenechte si ujít dopolední program univerzitního festivalu Art & Science, na který můžete vyrazit se svými spolužáky. Jako uchazeče o studium na VŠB-TUO vás nemůžou minout Dny otevřených dveří, které se konají v lednu. Nově uchazečům nabízíme i Prohlídky kampusu. 

3. Podejte si přihlášku

Vyberte si z nabídky našich studijních programů a vyplňte elektronickou přihlášku. Pro klid v duši nenechávejte podání přihlášky na poslední chvíli a klidně si jich k nám podejte více. Po podání přihlášky vám přijde e-mail od děkana (rozumějte v podstatě ředitele) fakulty. První krok přijímacího řízení jste splnili. Nezapomeňte následně doložit k přihlášce všechny potřebné dokumenty. Poplatek za přijímací řízení je činí 500 korun a pokyny k zaplacení najdete v přihlášce. Platbu vám potvrdí studijní oddělení dané fakulty e-mailem.

4. A co přijímačky?

Zjistěte si, zda musíte na vámi vybraný obor dělat přijímací zkoušky. Informace najdete na stránkách jednotlivých fakult. Jejich studijní oddělení vás budou o vývoji přijímacího řízení průběžně informovat prostřednictvím e-mailu, proto svůj osobní e-mail průběžně kontrolujte. 

5. Zjistěte svůj výsledek

Po uzavření 1. (případně 2.) kola přijímacího řízení se vám ozve konkrétní studijní referentka a bude vás informovat o stavu dokumentů k přihlášce, které bude třeba doplnit. 

Fakulta vaši přihlášku a dokumenty s ní související posoudí. Pokud jste splnili přijímací řízení a s ním i všechny podmínky nezbytné pro přijetí ke studiu na vysoké škole, jste tímto doporučeni k přijetí ke studiu na VŠB – Technické univerzitě Ostrava. 

6. Vložte potřebné dokumenty

Studijní oddělení vám bude průběžně připomínat vložení důležitých dokumentů k přihlášce. Prosíme, myslete na to, protože bez těchto dokumentů vás nemůžeme přijmout ke studiu.

Po finalizaci přihlášky budete chvíli čekat na vyhodnocení dle podmínek přijímacího řízení a na dokument s rozhodnutím o jeho výsledku.

7. Přijímáme vás ke studiu

A je to tady, e-mail, na který netrpělivě čekáte, a sice rozhodnutí o přijetí. Výsledky přijímacího řízení najdete na adrese prihlaska.vsb.cz. Kladné rozhodnutí posíláme poštou nebo elektronicky. V elektronické přihlášce najdete své přidělené osobní číslo a na webové stránce fakulty naleznete informace o zápisu do studia.

8. Zapište se ke studiu

Ke studiu je nutné se zapsat. Zápis u nás probíhá elektronicky. Chcete-li u nás začít studovat, požádejte o zápis v systému EDISON. O vše ostatní se postaráme a zašleme potvrzovací e-mail s dalšími informacemi.

A protože víme, že přechod ze střední školy na vysokou je těžký, jsou tady pro vás přípravné kurzy, Prvákoviny a informace na webu univerzity. Tak vzhůru ke studiu na VŠB-TUO!

Přehled otevřených přijímacích řízení

Vytvořte si přihlášku přímo pro zvolený obor. Přehled přijímacích řízení podle fakult, typu, formy a jazyka studia.

Podmínky přijetí

Podmínky přijímacího řízení se liší dle výběru studijního oboru. Podívejte se na stránky jednotlivých fakult.

Termíny pro podání přihlášek

Připravili jsme pro vás přehledný výpis pro podávání přihlášek na jednotlivých fakultách. Najděte si vaši fakultu, typ a jazyk studia a podejte tak přihlášku včas a bez starostí.

Uznávání zahraničního vzdělání

Studovali jste v zahraničí? Vaše akademické vzdělání získané v zahraničí může být u nás uznáno.