Kampus VŠB-TUO

Kampus Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava patří k největším ve střední Evropě. Kromě výuky nabízí ubytování, stravování, sportovní a kulturní vyžití a řadu dalších služeb. Ve vybavení kampusu nechybí pošta, pizzerie, studentské prodejny a wifi pro studenty zdarma. Součástí areálu je také galerie, knihovna a PC pavilon. Studenti mohou využít služeb lékaře, psychologa i kariérního poradce. Večerní život pak pokračuje v klubu Vrtule a Wagon clubu.

Kampus nabízí široké sportovní vyžití pro studenty, zaměstnance, ale i veřejnost. V areálu najdeme vnitřní a venkovní tenisové a badmintonové kurty, umělou lezeckou stěnu, hřiště pro basketbal a volejbal či fotbalové hřiště s umělou trávou. Můžete si přijít zahrát stolní tenis, vyzkoušet bojová umění, navštívit fitness centrum, v aerobním sále si vybrat z rychlých i pomalých forem cvičení. Veřejný bazén je v dosahu – jednu zastávku tramvají.

Celý areál VŠB-TUO je situován do velmi příjemného prostředí Poruby - nedaleko lesa s možností inlajn bruslení či cyklovýletů. Kampus je propojen městskou hromadnou dopravou s ostatními částmi Ostravy, a to i v nočních hodinách. Ostrava je po dostavbě dálnice velmi dobře dostupná nejen vlakem, ale take autem a autobusem.


© 2017 VŠB-TU Ostrava