Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2019!

3. ročník Technohraní v Mostě

V sobotu 3. listopadu 2018 v prostorách Střediska volného času v Mostě proběhl již 3. ročník Technohraní, které byl určen dětem ve věku od 6 do 12 let.

Technohraní je soutěžní zábavné odpoledne s vědou a technikou pořádané v rámci podpory technického vzdělávání. Hlavním organizátorem Technohraní je statutární město Most. V letošním roce se Technohraní zúčastnilo 607 dětí se svými rodiči, celkově přišlo 1 500 lidí.

Děti při vstupu do Střediska volného času obdržely slosovatelnou kartičku. Na kartičce jsou vyznačena loga 18 stanovišť (organizací), u kterých děti plnily různé úkoly a za splnění úkolů obdržely od příslušné organizace razítko na kartičku.

Zaměstnanci Institutu kombinovaného studia Most Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO se v letošním roce aktivně zapojili do realizace Technohraní. Pro děti byly připraveny 3 soutěžní úkoly, o které byl velký zájem:

1.    Pexeso, ve kterém děti k vybraným nerostným surovinám přiřazovaly výrobek, který je z ní vyroben.

2.    Třídění odpadů – děti musely k obrázkům jednotlivých kontejnerů na odpad správně přiřadit kartičky s obrázky odpadů.

3.    Čtení mapy města Mostu.

Za splnění úkolů děti obdržely razítko na slosovatelnou kartičku a jako odměnu také náramek z dřevěných korálků.

Vloženo: 6. 11. 2018
Útvar: 500 - Děkanát HGF