Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Nevíte, jak máte na VŠB-TUO zaplatit? Máme pro vás návod, ať se o studium u nás ucházíte, nebo na VŠB-TUO už studujete.

Pokud musíte něco zaplatit, preferovaný způsob úhrady je bezhotovostně. U každé platby je vždy uvedena její výše, číslo účtu i variabilní symbol. Za zboží nebo služby nabízené VŠB-TUO můžete zaplatit přes Elektronický platební systém – EPS. Ten podporuje několik způsobů úhrady:

 • platba ze zahraničí je online platba nebo bankovní převod (AliPay, ChinaPay, WeChatPay, UnionPay, EBIXcash...) přes Convera.
  Pokud platíte ze zahraničí, budete přesměrováni na platformu Convera, kde si sami vyberete zemi, ze které platíte a potvrdíte částku k zaplacení. Je to jednoduché: zobrazí se vám nabídka na způsob úhrady a její cena v lokálních měnách, ze které si jednu zvolíte. Potvrdíte informace o zákazníkovi, plátci a obdržíte informace pro realizaci platby.
 • platební kartou VISA, MasterCard při použití 3D Secure řešení od společnosti ČSOB podle mezinárodních bezpečnostních standardů
  Platbu kartou vám asi nemusíme představovat. K zaplacení potřebujete číslo platební karty, platnost karty a CVV2/CVC2 kód, tedy poslední trojčíslí předtištěné na podpisovém proužku vaší karty. Pokud na kartě kód uveden nemáte, a jste si jistí, že karta není pro internetové platby blokovaná, tak jej nevyplňujte a odešlete formulář bez něj. Po odeslání údajů o kartě můžete být bankou vyzváni k dodatečné identifikaci heslem.
 • rychlým on-line převodem pro mBank, KB, ePlatba (Raiffeisen bank), Moneta, Fio banka, Česká Spořitelna, UniCredit od společnosti PayU (pouze pro ČR)
  Chcete-li zaplatit online převodem, budete přesměrování do internetového bankovnictví zvolené banky. Po přihlášení uvidíte předvyplněný příkaz k úhradě, který potvrdíte.
 • ostatní platby – bankovní převod, poštovní poukázka (pouze pro ČR)
  A jak je to s ostatními platbami? Bude vám vygenerován předpis (údaje) pro uhrazení objednávky běžným bankovním převodem nebo poštovní poukázkou (číslo účtu, variabilní a specifický symbol).

platby