Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Sportovní reprezentace VŠB-TUO - duben 2024

Studenti a absolventi VŠB-TUO ústředními postavami florbalového SUPERFINÁLE 2024! Nominace na MS v Judu! Jakými dalšími úspěchy se pyšní studenti VŠB-TUO?

Basketbal 

Matěj Snopek – student EKF a člen Victora VSC UNIS v dubnu pokračoval ve skvělých výkonech v rámci univerzitní basketbalové ligy, když výrazně pomohl k postupu týmu mužů na FINAL 4. Zároveň se podílel na postupu jeho týmu BK NH Ostrava do semifinále NBL, když vyřadili loňského vítěze soutěže BK Opava.


Foto:
Brian Škoda (NH Ostrava - ZONERAMA - Matěj Snopek)

Florbal

Měsíc duben už tradičně patří k vyvrcholení celoročního snažení nejlepších florbalistek a florbalistů v Česku. Letos tomu nebylo jinak a zápasu, který je vrcholem sezóny, se zúčastnilo několik studentů a absolventů VŠB-TUO. 

Superfinále florbalu se konalo v neděli 14. dubna 2024 v pražské O2 Aréně. Do finálového zápasu ČEZ Extraligy žen proti sobě nastoupily hráčky 1. SC TEMPISH Vítkovice a FAT PIPE Florbal Chodov. Za Vítkovice nastoupily studentky Michaela Kubečková (EKF), Barbora Husková (EKF), Jessica Kabelková (FAST) a absolventka Ing. Sára Seevaldová. Kubečková, členka Victoria VSC – UNIS, otevřela skóre utkání krásnou individuální akcí a poslala svůj celek do vedení. Třetí branka byla opět v režii studentky VŠB-TUO. Jessica Kabelková perfektní střelou od mantinelu překonala brankářku Chodova. Hrdinkou utkání však byla absolventka ekonomické fakulty naší univerzity Ing. Sára Seevaldová. Jako kapitánka přispěla dvěma rozdílovými góly a společně se svými spoluhráčkami mohla oslavit extraligový titul. Superfinále skončilo v poměru 5:3 pro Vítkovice.

Mužský superfinálový zápas byl ve znamení reprízy Superfinále 2022. Proti sobě nastoupily celky ESA Logistika Tatran Střešovice a Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav. Na soupisce Mladé Boleslavi byli z VŠB-TUO Ing. Jiří Besta (FEI) a absolventi Ing. Adam Delong a Bc. Michal Sládek. Utkání mělo vyrovnaný průběh a rozhodnout se muselo až v prodloužení. Šťastnějšími byli nakonec hráči ze Střešovic, kteří zvítězili za stavu 5:4. Adam Delong zaznamenal jednu asistenci. Michal Sládek vstřelil vyrovnávací branku na konci třetí třetiny.

Bc. Matyáš Šindler (FMT), člen Victoria VSC – UNIS a hráč florbalových Vítkovic společně s dalším studentem VŠB-TUO Martinem Gattnarem skončili v letošní sezóně před branami Superfinále. Ve vypjaté semifinálové sérii nakonec podlehli v prodloužení sedmého zápasu Mladé Boleslavi.  

Všem florbalistkám a florbalistům naší univerzity gratulujeme k úspěchům v jejich soutěžích a zároveň přejeme hodně štěstí do sezóny nadcházející.


Foto:
Barbora Reichova (Superfinále 2024 - Český florbal)

KARATE

Akademické mistrovství ČR hostila 13. dubna 2024 Masarykova univerzita v Brně.
Naše univerzita měla zastoupení v mužské soutěži kumite do 67kg a open. Studenti Hamed Afsoosbiria (FAST) a Adam Hošák (FBI) shodně vybojovali bronzové medaile.


Foto: Adam Hošák (AMČR - karate)


Foto: Hamed Afsoosbiria (AMČR - karate)

JUDO

Tomáš Raška – student EKF a člen Victora VSC UNIS v dubnu skvěle zahájil svou sezónu. První místo vybojoval v Junior European Judo Tour v Poznani. Na cestě za vítězstvím porazil tři soupeře, z toho dva před časovým limitem. V Italském Lignanu pak přidal druhé místo a potvrdil tak svou formu a také nominační kritéria na Mistrovství světa.


Foto: Tomáš Raška (Junior European Judo Tour v Poznani) 

Vloženo: 16. 5. 2024
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 713 - Institut tělesné výchovy a sportu
Zpět