Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava funguje spousta studentských spolků, které vítají do svých řad aktivní lidi.

Studentská komora Akademického senátu

SKAS

Studentská komora Akademického senátu není studentskou organizací jako takovou, její existence je dána zákonem, je tvořena studenty všech fakult, kteří byli nejúspěšnější ve volbách do Studentské komory Akademického senátu na své fakultě. Zastupujeme zájmy všech studentů univerzity, řešíme jejich problémy, stížnosti a těžkosti. Pořádáme každoročně zajímavé akce jako Setkání studentů s panem rektorem, Fotosoutěž, Setkání studentských organizací, Setkání s vedením kolejí a menz a další. Vše potřebné o nás lze nalézt na skas.vsb.cz a na www.facebook.com/skasvsb.

younie

younie

Nezisková studentská organizace působící na VŠB – Technické univerzitě Ostrava a Ostravské univerzitě, kterou tvoří aktivní dobrovolníci z řad studentů. Pořádá kulturní a sportovní akce pro studenty i širokou veřejnost, poskytuje studentům informační servis, pomáhá univerzitám s propagací a organizací nejrůznějších akcí a dává svým členům možnost zdokonalit své schopnosti a získat cenné zkušenosti. Provozuje Minigolf, studentské rádio Kolej a pořádá největší studentskou akci v republice s názvem Majáles Ostrava.

AIESEC

Aisec

AIESEC je největší studenty řízená organizace na světě, která přispívá společnosti rozvojem mladých lidí a přiležitostmi v mezinárodním prostředí. V Ostravě jsme již od roku 1973 a svými činy pozitivně ovlivňujeme uvažování lidí v Moravskoslezském kraji a vytváříme studentům a mladým lidem příležitosti kraj rozvíjet.

Umožňujeme mladým lidem vyjet na dobrovolnickou či profesní stáž do zahraničí, rozšiřujeme jim obzory a vzděláváme je skrze veřejné tréninky, přednášky či workshopy od úspěšných lidí z praxe. Studenty středních a základních škol v kraji vzděláváme v jazycích i kultuře cizích krajin pomocí projektů EDISON a SPEAK UP!. Pomáháme i místním firmám, které zaměstnávají stážisty z různých koutů světa a tím jsme s firmami stále v kontaktu. To vše a ještě víc zařizují členové organizace AIESEC, kteří při škole získávají i praktické zkušenosti, ať už z oblasti prodeje, marketingu či HR. Pokud je ti 18 let a více, máš zájem se učit novým věcem, procvičovat si angličtinu, prezentační dovednosti a spoustu dalšího, neváhej nás kontaktovat. My ti rádi povíme více informací.

IAESTE

IAESTE

IAESTE Czech Republic je mezinárodní studentská organizace, která nabízí studentům možnost vyjet na zahraniční placenou stáž v oboru jejich studia. Je zaměřena především na studenty technických oborů, ale i na ekonomy nebo umělce. Mimo stáží organizace každý rok vydává Diář studenta a Průvodce prváka, pořádá stavitelskou soutěž Bridge Builder Contest a umožňuje studentům zlepšit znalost jazyků prostřednictvím jazykových kurzů.

Erasmus Student Network VSB-TUO

ESN

Studentská organizace, která se stará o zahraniční studenty - spravuje Buddy System, organizuje Orientation Days na začátku semestru, pořádá různé akce pro české i zahraniční studenty během celého semestru (výlety, exkurze, FILLUP program, parties, flashmobs, ...). ESN VŠB-TUO je lokální sekcí jedné z největších mezinárodních studentských organizací ESN (Erasmus Student Network). Více informací o nás můžete najít i na našem facebooku.

Vysokoškolské katolické hnutí

VKH

VKH Ostrava je společenství mladých lidí, kteří se schází každé úterý od sedmi večer na studentskou mši do kostela v Pustkovci. Po mši je připraven nějaký program ať už duchovní (adorace, modlitby), vzdělávací (přednášky, besedy) nebo zábavný (bowling, výlety či jiné aktivity). Po téhle vydatné porci hutného programu to ještě zajdeme občas prodiskutovat k pivu, tak jak to studenti mají rádi. Tak se k nám připoj a třeba se ti u nás zalíbí! Sleduj náš program na webu www.vkhostrava.cz.

Akademický pěvecký sbor VŠB-TUO

Akademický pěvecký sbor

je komorní smíšený sbor, který reprezentuje univerzitu VŠB-TUO na českých a zahraničních festivalech. Pořádáme koncerty v Ostravě a okolí v průběhu celého roku. Pokud máte chuť věnovat svůj volný čas zpívání a nepostrádáte hudební sluch, neváhejte nás kontaktovat!

Ostravské hokejové derby

Ostravské hokejové derby

Ostravské hokejové derby je již tradiční projekt, který byl založen studenty Ostravské univerzity v Ostravě a VŠB – Technické univerzity Ostrava. Jedná se o hokejové utkání, ve kterém se mezi sebou utkají výběry hráčů obou ostravských univerzit. V roce 2019 dorazilo do OSTRAVAR ARÉNY, největšího stadionu v Ostravě, 8 250 fantastických diváků, kteří přepsali rekord v počtu fanoušků na univerzitní sport v České republice.

BO OSTRAVA

BO OSTRAVA

Univerzitní hokejový klub BO Ostrava tvoří studenti spojeni z obou ostravských univerzit VŠB – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity. BO je účastníkem Univerzitní ligy ledního hokeje, kdy během sezony změří síly s týmy napříč celou Českou republikou. Ostravský tým se dostal už do přímého přenosu České televize, kdy na stadionu vytvořilo neskutečnou atmosféru 2 500 diváků. Ostrava tehdy porazila Masarykovu univerzitu 9:4.

Orchestr Ostrava při VŠB-TUO

Orchestr

Orchestr VŠB – TU Ostrava je jediným velkým dechovým univerzitním orchestrem v České republice. Členy tohoto přibližně 45 členného orchestru jsou převážně absolventi a studenti naší univerzity a také amatérští hudebníci z Ostravska všech věkových skupin. Mezi členy orchestru jsou pravidelně i zahraniční studenti naší univerzity. Repertoár orchestru se zaměřuje na moderní skladby jak symfonické dechové hudby tak filmové, muzikálové melodie a samozřejmě pop music. Orchestr každoročně koncertuje v zahraničí, v nedávné době to bylo ve Francii, Německu, Bělorusku, Litvě, Itálii a samozřejmě také v Polsku, kde aktivně spolupracuje s Městským dechovým orchestrem města Rybnik. Orchestr se samozřejmě účastní i kulturního života v Ostravě a okolí, kde pravidelně vystupuje. Každoročně organizuje v listopadu výroční koncert v aule VŠB-TUO.
Orchestr zkouší každou středu od 18:00 v areálu kolejí VŠB-TUO.

eSport.cz

eSport

Děláte něco, co vás baví, děláte to ve svém volném čase a to jen pro pocit ze hry.

Sokolská 33

Sokolská 33

Portál studentů Ekonomické fakulty VŠB – Technické univerzity Ostrava.