Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Kampus VŠB-TUO zastřešuje veškeré vyžití pro studenty, zaměstnance, ale i veřejnost. V areálu najdete svůj druhý domov.

Jeden z největších kampusů ve střední Evropě

Kampus VŠB – Technické univerzity Ostrava patří k největším ve střední Evropě. Kromě výuky nabízí ubytování, stravování, sportovní a kulturní vyžití a řadu dalších služeb. Ve vybavení kampusu nechybí pošta, pizzerie, studentské prodejny a wifi pro studenty zdarma. Součástí areálu je také galerie, knihovna a PC pavilon. Studenti mohou využít služeb lékaře, psychologa i kariérního poradce.

Kampus nabízí široké sportovní vyžití pro studenty, zaměstnance, ale i veřejnost. V areálu najdeme vnitřní a venkovní tenisové a badmintonové kurty, umělou lezeckou stěnu, hřiště pro basketbal a volejbal či fotbalové hřiště s umělou trávou. Můžete si přijít zahrát stolní tenis, vyzkoušet bojová umění, navštívit fitness centrum, v aerobním sále si vybrat z rychlých i pomalých forem cvičení. Veřejný bazén je v dosahu – jednu zastávku tramvají.

Celý areál VŠB-TUO je situován do velmi příjemného prostředí Poruby - nedaleko lesa s možností inlajn bruslení či cyklovýletů. Kampus je propojen městskou hromadnou dopravou s ostatními částmi Ostravy, a to i v nočních hodinách. Ostrava je po dostavbě dálnice velmi dobře dostupná nejen vlakem, ale také autem a autobusem.

Historie kampusuVirtuální prohlídkaGenerel rozvojeNová EKFNová budova CEETeUniverzitní muzeum

Fakta o kampusu:

  • Kampus VŠB-TUO (včetně FAST a FBI) má rozlohu 39,7 ha;
  • Kampus VŠB-TUO je SMART aneb kampus Poruba jako živá laboratoř
  • Kampus VŠB-TUO se neustále zkvalitňuje – chceme efektivně využívat stávající zdroje a hledáme zdroje nové, snižujeme spotřebu energií, méně zatěžujeme životní prostředí, optimalizujeme dopravu, parkování, osvětlení, odpady, atd.
  • V kampusu VŠB-TUO můžeme aplikovat zavedení 5G sítě, Průmysl 4.0, Energetiku 4.0, BIM

Večerní život v kampusu

Kromě spousty denních aktivit, ať už vzdělávacích nebo sportovních, vám nabízíme vyžití také ve večerních hodinách. Život v kampusu pokračuje v klubu Vrtule a Wagon clubu, které jsou v těsné blízkosti areálu kolejí. Kromě posezení zde můžete zažít spoustu akcí, ať už hudebních či rozlučkových.

Život na VŠB-TUO

Snažíme se vám poskytnout to nejlepší zázemí pro vaše univerzitní léta. Kromě špičkových služeb v oblasti ubytování a stravování vám poskytujeme také sportovní či kulturní vyžití.

Život na VŠB-TUO

Snažíme se vám poskytnout to nejlepší zázemí pro vaše univerzitní léta. Kromě špičkových služeb v oblasti ubytování a stravování vám poskytujeme také sportovní či kulturní vyžití.