Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Na VŠB – Technické univerzitě Ostrava už více než 170 let vzděláváme nejen mladou generaci v technických, ekonomických, přírodovědných a uměleckých oborech, které neustále zkvalitňujeme a rozšiřujeme. Jsme Age Friendly University, škola otevřená všem generacím. Máme vlastní mateřskou školu, pro žáky a žákyně základních a středních škol Junior univerzitu, vzděláváme v rámci kurzů celoživotního vzdělávání nebo Univerzity 3. věku.

Univerzitní mateřská škola VŠB-TUO

2-6 let: Univerzitní mateřská škola VŠB-TUO

Univerzitní školka je kvalitní vzdělávací zařízení pro děti našich studentů a zaměstnanců. Pro děti máme tři špičkově vybavené třídy a o jejich komplexní rozvoj se stará profesionální tým šesti stálých a šesti externích pedagogů. Pracoviště napříč univerzitou pro děti chystají zajímavé, nejen vzdělávací akce.

Zjistěte více

6-19 let: Junior univerzita VŠB-TUO

Pro žáky a žákyně základních a středních škol tady máme Junior univerzitu. Vybírat si můžete z široké nabídky kroužků, přednášek, workshopů, expedic, můžete si najít mentora pro svoji SOČ (= Středoškolskou odbornou činnost) nebo se zapojit do vědeckých projektů. Vše podle toho, co vás zaujme a kolik budete mít volného času. Každý ročník bude jiný a aktivit máme tolik, že postupně můžete prozkoumat všechny obory, anebo se naopak zlepšovat v oboru který vás baví nejvíce. Na konci se těšte na slavnostní promoce!

Zjistěte více

Junior univerzita VŠB-TUO
Přípravné kurzy na VŠB-TUO

18+ Přípravné kurzy na VŠB-TUO

Přípravné kurzy jsou určeny všem studentům, kteří byli na VŠB-TUO přijati ke studiu na bakalářském stupni. Pokud si tedy nevíte rady s některým předmětem, nemějte obavy, přípravka vám pomůže start do nové etapy vašeho života usnadnit. VŠB-TUO pořádá přípravné kurzy z těchto předmětů: matematika, deskriptivní geometrie, fyzika, chemie, angličtina a výpočetní technika.

Zjistěte více

Kdybyste měli problém s nějakým předmětem i v průběhu semestru, máme tady naše support centra

18+ Bakalářské, navazující magisterské a doktorské studium

Vyberte si z technických, ekonomických, přírodovědných nebo uměleckých oborů, které nabízíme na našich sedmi fakultách, a studujte obory s budoucností. Připravíme vás na technologie zítřka. Díky studiu na VŠB-TUO se stanete žádanými odborníky ve svém oboru a otevřou se vám dveře do celého světa.

Zjistěte více

Bakalářské, navazující magisterské a doktorské studium
Odborné kurzy v rámci celoživotního vzdělávání

Odborné kurzy v rámci celoživotního vzdělávání

Své znalosti a dovednosti si můžete rozšířit s odbornými kurzy v rámci celoživotního vzdělávání. Ať už budete studovat pro vlastní obohacení nebo pro profesní růst, vždycky se můžete spolehnout na kvalitu vzdělávání u nás. Nabízíme rekvalifikační a rozšiřující kvalifikační kurzy, kurzy pro studenty a zaměstnance, anebo jazykové a zájmové kurzy.

Zjistěte více

55+ Univerzita 3. věku

Jak říkával už Henry Ford: Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu dvacet nebo osmdesát. Každý, kdo se učí, zůstává mladý. Proto na Univerzitě 3. věku rádi přivítáme všechny zájemce starší 55 let, kteří touží po nových znalostech a informacích. Je určena všem zájemcům v postproduktivním věku, kteří chtějí plnohodnotně naplňovat svůj volný čas. Vzdělávání touto formou nabízí Hornicko-geologická fakulta, Fakulta materiálově-technologická, Fakulta strojní, Ekonomická fakulta a Fakulta bezpečnostního inženýrství.

Univerzita 3. věku