Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

VŠB – Technická univerzita Ostrava poskytuje poradenství a služby uchazečům o studium a studentům prostřednictvím celouniverzitního pracoviště – Poradenského centra.

Nabízíme studijní poradenství (studijní předpisy), pomoc při řešení osobních a studijních problémů, poskytování krizové intervence v náročných životních situacích, psychologické poradenství, poradenství pro podporu studijní úspěšnosti a také odborné služby studentům se specifickými potřebami.

Posláním tohoto pracoviště je napomáhat k vytvoření rovných příležitostí v přístupu k vysokoškolskému vzdělání a studiu na VŠB – Technické univerzitě Ostrava.

Poradenské centrum najdete v budově rektorátu univerzity v místnosti B 204, kontaktní e-mail

Jsme tady pro vás!

Nabízíme:

Poradenství pro uchazeče

Poradenství pro uchazeče

Tápete v možnostech studia na vysoké škole? Nejsou vám jasné podmínky přijímacího řízení nebo nevíte, jak se ke studiu k nám, na VŠB-TUO, přihlásit? Pomůžeme vám!

Studijní poradenství

Studijní poradenství

Máte problém se studiem? Kdykoliv se můžete obrátit na naše studijní oddělení, kde vám ochotné studijní referentky pomohou s problémem, který řešíte.

Poradenství pro studenty se specifickými potřebami

Poradenství pro studenty se specifickými potřebami

VŠB-TUO vyznává rovnost příležitostí pro všechny studenty. Studentům se specifickými potřebami vycházíme vstříc, a to nejen bezbariérovým přístupem, ale také způsobem výuky. Na všech fakultách najdete proškolené studijní referentky, které vám pomohou zorientovat se na VŠB-TUO.

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství VŠB-TUO poskytuje služby všem studentům univerzity, včetně studentů se specifickými potřebami. Je určeno pro ty, kteří se nacházejí v nelehké životní situaci, popřípadě mají problémy při studiu.

Další poradenské služby

Math Support Centre

  • Bylo založeno, aby podpořilo naše studenty při studiu matematických předmětů. Pomůže překlenout rozdíly mezi úrovní vašich znalostí ze střední školy a úrovní, které požadujeme my tady na VŠB-TUO. Nabízíme možnost problematice hlouběji porozumět, a to v neformálním studijním prostředí.

Poradenské centrum z fyziky

  • Vzniklo pro potřeby studentů naší univerzity při studiu základních kurzů fyziky. Pedagogové budou pomáhat studentům překonat rozdíly mezi jejich úrovní znalostí z fyziky a úrovní, kterou vyžadujeme my. Poradenské centrum z fyziky nenahrazuje přednášky a cvičení, ale funguje jako další možný vzdělávací zdroj.

Poradenské centrum z chemie

  • Vzniklo pro potřeby studentů naší univerzity při studiu základních kurzů chemie. Pedagogové budou pomáhat studentům překonat rozdíly mezi jejich úrovní znalostí z chemie a úrovní, kterou vyžadujeme my. Poradenské centrum z chemie nenahrazuje přednášky a cvičení, ale funguje jako další možný vzdělávací zdroj.

Kariérní poradenství

  • Kariérní centrum VŠB-TUO vám nabízí širokou škálu služeb a akcí, které pomáhají rozvíjet schopnosti a dovednosti. Jedná se například o profesní a osobnostní testy, workshopy a semináře, individuální koučink nebo k+ talentový program. Zaměstnanci Kariérního centra pomohou také s prvními kroky v hledání práce.

Poradenství pro podnikatele

  • Máte nápad a nevíte, jak začít s byznysem? Jste student a hledáte praktický předmět, který vám pomůže s podnikáním? Anebo jste fungující firma, která hledá uplatnění na zahraničních trzích? I pro vás jsou tady naši poradci!

Centrum popularizace

  • Podporujeme pedagogy a studenty VŠB-TUO v popularizaci vědy a technických oborů. Nabízíme organizační, finanční a metodickou podporu, zprostředkujeme kontakt s různými cílovými skupinami, jako jsou školy, jednotlivci nebo veřejnost.

Pro koho tu jsme?

  1. Uchazeč: Jsme tady pro vás, pokud tápete v možnostech studia na VŠB-TUO, anebo vám nejsou jasné podmínky přijímacího řízení či podání přihlášky.
  2. Student: Máte problém se studiem, anebo jste se ocitli v nelehké životní situaci? Určitě nás kontaktujte, pomůžeme.
  3. Absolvent: Končíte studia na VŠB-TUO, chcete pomoci s rozjezdem kariéry, anebo začít podnikat? Poradíme.

Chráníme vás i informace, které nám sdělíte

Důvěra je pro nás na prvním místě, proto zaměstnancům Poradenského centra VŠB-TUO můžete stoprocentně věřit. S vašimi údaji i informacemi, které jim sdělíte, pracují v souladu s nařízením EU o ochraně osobních údajů – GDPR.  Více informací najdete zde.