Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Vyskytne-li se ve vašem životě nějaký problém, VŠB – Technická univerzita Ostrava je připravena vám s ním pomoci. V rámci univerzity funguje Poradenské centrum, které zastřešuje studijní poradenství, psychologickou poradnu, kariérní poradenství, poradenství pro studenty se specifickými potřebami i poradenství pro podnikatele.

Nabízíme:

Poradenství pro uchazeče

Poradenství pro uchazeče

Tápete v možnostech studia na vysoké škole? Nejsou vám jasné podmínky přijímacího řízení nebo nevíte, jak se ke studiu k nám, na VŠB – Technickou univerzitu Ostrava, přihlásit? Pomůžeme vám v Poradenském centru pro uchazeče.

Studijní poradenství

Studijní poradenství

Máte problém se studiem? Kdykoliv se můžete obrátit na naše studijní oddělení, kde vám ochotné studijní referentky pomohou s problémem, který řešíte.

Poradenství pro studenty se specifickými potřebami

Poradenství pro studenty se specifickými potřebami

VŠB – Technická univerzita vyznává rovnost příležitostí pro všechny studenty. Studentům se specifickými potřebami vychází vstříc, a to nejen bezbariérovým přístupem ale také způsobem výuky. Na všech našich fakultách najdete proškolené studijní referentky, které vám pomůžou zorientovat se na VŠB – Technické univerzitě Ostrava.

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství VŠB-TUO poskytuje služby všem studentům univerzity, včetně studentů se specifickými potřebami. Je určeno pro ty, kteří se nacházejí v nelehké životní situaci, popřípadě mají problémy při studiu.

Kariérní poradenství

Kariérní poradenství

Kariérní centrum VŠB – Technické univerzity Ostrava vám nabízí širokou škálu služeb a akcí, které pomáhají rozvíjet schopnosti a dovednosti. Jedná se například o profesní a osobnostní testy, workshopy a webináře, individuální koučink nebo k+ talentový program. Pomohou vám také s prvními kroky v hledání práce.

Poradenství pro podnikatele

Poradenství pro podnikatele

Máte nápad a nevíte, jak začít s byznysem? Jste student a hledáte praktický předmět, který vám pomůže s podnikáním? Anebo jste fungující firma, která hledá uplatnění na zahraničních trzích? I pro vás jsou tady naši poradci!