VŠB-TUO najdete v metropoli Moravskoslezského kraje, v Ostravě. Město má výhodnou strategickou polohu, leží 10 kilometrů od státní hranice s Polskem a 50 kilometrů od hranice se Slovenskem. Ostrava už dávno není černé město, je to zelené město, které žije: kulturou, sportem i svou průmyslovou historií.

Ostrava žije

Navštívit tady můžete divadla, koncerty a kluby, ujít si nenechte ani atletický mítink Zlatá tretra nebo fotbalové a hokejové zápasy, například derby v hokeji mezi dvěma zdejšími univerzitami. Odpočinout si můžete v ZOO Ostrava nebo Dolních Vítkovicích, vzdělávacím, kulturním a společenském komplexu, kde se dříve těžilo uhlí a vyrábělo surové železo. A určitě jste slyšeli o festivalech Beats for Love a Colours of Ostrava.

Ostrava je dopravní tepnou kraje

Statutární město Ostrava má výhodnou strategickou polohu. Do Prahy je to z ní 360 kilometrů, od Brna je vzdálená 170 kilometrů. Polské Katowice jsou od ní vzdáleny 90 kilometrů, 310 kilometrů je to do Vídně. Město je dopravní tepnou kraje: nabízí dobré spojení vlakem, autem i autobusem, v její blízkosti je Letiště Leoše Janáčka. A ostravská MHD? Nejmodernější v republice! A využít můžete i sdílená kola nebo koloběžky.

Ostrava je dopravní tepnou kraje
Ostrava je zelená

Už dávno neplatí, že Ostrava je černé a špinavé město. Mile vás překvapí, že Ostrava je zelená a má krásnou přírodu. Je tady 233 kilometrů cyklostezek, krásné parky, sjíždět můžete i řeku Ostravici nebo si zajít do zoo. Na malou túru se můžete vydat i ve městě, například na oblíbenou haldu Ema, za většími kopci pak vyrazte do Beskyd nebo vzdálenějších Jeseníků.

Zelený je i kampus VŠB-TUO

Ten patří mezi největší ve střední Evropě. Je situován do příjemného prostředí městského obvodu Poruba a sídlí v něm čtyři naše fakulty: Hornicko-geologická fakulta, Fakulta materiálově-technologická, Fakulta strojní a Fakulta elektrotechniky a informatiky. Studenti v něm najdou vše, co k životu potřebují. Do roku 2024 v něm vyroste i nová budova Ekonomické fakulty, kterou najdete v centru města, v docházkové vzdálenosti od kampusu je také Fakulta stavební, Fakulta bezpečnostního inženýrství se nachází ve Výškovicích.

Zelený je i kampus VŠB-TUO
Téměř vše na jednom místě

Kampus VŠB-TUO nabízí téměř vše na jednom místě: vzdělávání, bydlení, stravovací služby nebo sportovní a kulturní vyžití. Do školy tak můžete vyrazit v papučích! Ubytovat se můžete na kolejích, kde zažijete ten pravý studentský život. Koleje VŠB-TUO nabízejí bydlení v pěti zrekonstruovaných budovách s kapacitou až 3000 studentů. Stravovat se můžete v Menze, která denně nabízí minimálně pět jídel, ve Snack Baru, kde pečeme pizzu, nebo si můžete zajít na burger či snídani na Kruhovku. Na drink to máte z kolejí jen kousek, v jejich blízkosti jsou dva kluby.

Milujeme pohyb

A pro milovníky sportu a pohybu máme posilovny, tenisové a badmintonové kurty, umělou stěnu nebo hřiště na volejbal či basketbal anebo skupinové lekce. V blízkosti univerzity se pak nachází plavecký bazén a kousek od kolejí les, kam studenti i zaměstnanci rádi chodí běhat. A jaké služby ještě nabízíme? Zjistěte více.

Milujeme pohyb