Nevíte si rady s některým z předmětů? I tady pomůžeme, máme totiž Support centra, kde jsou vám k dispozici nejen naši pedagogové a pedagožky, ale také studenti a studentky. Nabízíme doučování z matematiky, fyziky, chemie i metodické vedení pro studenty se specifickými potřebami při osvojování si jazykových znalostí. Stejně tak poradíme při psaní bakalářských a diplomových prací.

Math Support Centre

Bylo založeno, aby podpořilo naše studenty a studentky při studiu matematických předmětů. Pomůže překlenout rozdíly mezi úrovní vašich znalostí ze střední školy a úrovní, které požadujeme my tady na VŠB-TUO. Nabízíme možnost problematice hlouběji porozumět, a to v neformálním studijním prostředí.

Physics Support Centre

Vzniklo pro potřeby studentů a studentek naší univerzity při studiu základních kurzů fyziky. Pedagogové budou pomáhat překonávat rozdíly mezi jejich úrovní znalostí z fyziky a úrovní, kterou vyžadujeme my. Poradenské centrum z fyziky nenahrazuje přednášky a cvičení, ale funguje jako další možný vzdělávací zdroj.

Physics Support Centre
Chemistry Support Centre

Vzniklo pro potřeby studentů a studentek naší univerzity při studiu základních kurzů chemie. Pedagogové budou pomáhat překonávat rozdíly mezi jejich úrovní znalostí z chemie a úrovní, kterou vyžadujeme my. Poradenské centrum z chemie nenahrazuje přednášky a cvičení, ale funguje jako další možný vzdělávací zdroj.

Language Support Centre

Nabízí pomoc a asistenci s jazykovou přípravou. Konzultace se mohou týkat jazykových jevů, témat či metodiky zahrnující osvojování si jazykových znalostí. V případě nutnosti může být nabídnuta i další asistence, a to nejen jazyková, ale i asistence technického typu, která se zaměří na koncipování modulů v LMS. Centrum je k dispozici v Institutu jazyků každou středu dopoledne nebo také dle domluvy.

Language Support Centre
Writing Support Centre

Writing Support Centre poskytuje studentům a zaměstnancům podporu v oblasti akademického a odborného psaní ve formě kurzů a workshopů. Dále nabízí konzultace v oblasti tvorby textu, výuky akademického psaní a podpory publikační činnosti v českém i anglickém jazyce. Úzce spolupracuje s kolegy z Ústřední knihovny.

Zjistěte více

Kromě Support center kdykoliv v průběhu semestru můžete na začátku svého studia absolvovat přípravné kurzy z matematiky, deskriptivní geometrie, fyziky, chemie, angličtiny nebo výpočetní techniky. Díky kurzům zvýšíte pravděpodobnost úspěchu ve studiu.