Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Geodézie, kartografie a geoinformatika (čtyřleté)

Informace pro uchazeče

Studenti získají pokročilé znalosti z oblasti sběru prostorových dat a jejich ukládání, z oblasti pokročilých metod prostorových analýz a vizualizací. Dále studenti získají znalosti z oblasti přírodních i socioekonomických procesů a jejich modelování. Absolvent doktorského studia je schopen zpracovávat a integrovat prostorová data z různých zdrojů, vytvářet pokročilé datové modely pro jejich ukládání, využívat moderní postupy pro prostorovou analýzu dat, vytvářet modely přírodních i socioekonomických procesů, založené jednak na klasických modelech a jednak na netradičních přístupech, a vizualizovat získané výsledky. Získané znalosti a odborné dovednosti je schopen uplatnit v různých aplikačních oblastech.
Detailní informace
Fakulta Hornicko-geologická fakulta
Typ studia doktorské
Jazyk výuky čeština
angličtina
Kód P3657
Název česky Geodézie, kartografie a geoinformatika (čtyřleté)
Název anglicky Geodesy, Cartography and Geoinformatics
Standardní délka studia 4 roky
Garantující katedra Katedra geoinformatiky
Garant doc. Ing. Petr Rapant, CSc.
Klíčová slova socioekonomické analýzy
pokročilé metody zpracování prostorových dat
geowebové technologie
modelování a simulace prostorových procesů
geoinformatika
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.