Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Architektura a stavitelství

Informace pro uchazeče

Bakalářský studijní obor Architektura a stavitelství poskytuje první stupeň architektonického vzdělání. Těžiště výuky je postaveno na ateliérové tvorbě, při současném zvládnutí všech základních stavebně technických předmětů. Nedílnou součástí výuky jsou i předměty architektonicko výtvarné a humanitní. Studijní obor je orientován na zvládnutí projekčního řemesla a možnost uplatnění v praxi, ale i na možnost pokračování studia v navazujícím magisterském studijním oboru a získání plnohodnotného architektonického vzdělání. Nabyté pemzum technických znalostí umožňuje pokračovat v magisterském studiu i v jiných stavebních oborech. Absolvent po ukončení 4-letého bakalářského studijního oboru získá titul bakalář (Bc.).

Profese

  • Navrhování a vedení staveb
  • Práce v architektonické kanceláři
  • Stavbyvedoucí
  • Architekt
  • Projektant

Studijní plány

Detailní informace
Fakulta Fakulta stavební
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód B0731A010004
Název česky Architektura a stavitelství
Název anglicky Architecture and Construction
Standardní délka studia 4 roky
Garantující katedra Katedra architektury
Garant doc. Ing. Martina Peřinková, Ph.D.
Klíčová slova Stavební materiály
Stavební konstrukce
Dějiny architektury a urbanismu
Architektura
Urbanismus
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.