Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Stavební inženýrství

Informace pro uchazeče

Cílem studijního programu je výchova odborníků pro výzkumnou a vývojovou činnost v oblasti stavebnictví. Na základě zvolených studijních předmětů a tématu disertační práce se student zaměří na konkrétní oblast, ve které bude realizovat svoji badatelskou činnost, například na problémy statiky a dynamiky konstrukcí, rozvoj numerických metod pro modelování nosných i nenosných stavebních konstrukcí, na výzkumu konstrukcí z oceli, betonu, dřeva a kompozitních materiálů, na výzkum a vývoj stavebních materiálů a prvků, na vývoj výpočetních modelů materiálů, na výzkum vnitřního a vnějšího prostředí staveb a jejich vlivu na konstrukce a na problematiku zapojení staveb do širších funkčních celků, zejména do prostředí a infrastruktury měst a území.

Profese

  • Projektant pozemních staveb
  • Projektant nosných konstrukcí
  • Výzkumný a vývojový pracovník
Detailní informace
Fakulta Fakulta stavební
Typ studia doktorské
Jazyk výuky čeština
Kód P0732D260004
Název česky Stavební inženýrství
Název anglicky Civil Engineering
Standardní délka studia 4 roky
Garantující katedra Katedra konstrukcí
Garant prof. Ing. Radim Čajka, CSc.
Klíčová slova městské inženýrství
stavebnictví
stavební hmoty
prostředí staveb
inženýrské stavby
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.