Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Geotechnika a podzemní stavitelství

Informace pro uchazeče

Studium je zaměřeno do oblasti chování geomateriálů, geomechaniky, technologií realizace geotechnických, podzemních i hornických staveb korespondujících s vývojem digitalizace a smartifikace inženýrských konstrukcí (BIM technologie), chování geotechnických a podzemních konstrukcí vystavených mimořádným zatížením, rozvoje metod modelování různých typů geotechnických staveb a konstrukcí,environmentální geotechniku a problematiku energetické geotechniky spojenou s efektivním získáváním geotermální energie. Předpokládá se spolupráce studentů doktorského studia na vědecko-výzkumné činnosti garantující katedry. Tento studijní program je jedinečným samostatným studijním programem na vysokých školách v rámci České i Slovenské republiky.

Profese

  • Vědec v oblasti geotechniky a podzemního stavitelství
Detailní informace
Fakulta Fakulta stavební
Typ studia doktorské
Jazyk výuky čeština
Kód P0732D260002
Název česky Geotechnika a podzemní stavitelství
Název anglicky Geotechnics and Underground Engineering
Standardní délka studia 4 roky
Garantující katedra Katedra geotechniky a podzemního stavitelství
Garant doc. RNDr. Eva Hrubešová, Ph.D.
Klíčová slova Podzemní stavitelství
Geotechnika
Stabilita svahů
Hornické stavitelství
Geotermální energie
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.